Dzisiaj:

Zapraszamy do naszej Parafii na koncert organowy w stulecie urodzin św. Jana Pawła II pt. „Totus Tuus”. Pragniemy, aby to artystyczne przeżycie wpisało się w dziękczynienie za dar Papieża Polaka w setną rocznicę Jego urodzin. Koncert rozpocznie się o godzinie 15.00 wspólną modlitwą koronką do Bożego Miłosierdzia. Przy organach oraz śpiew Pan Michał Rajewski. Wstęp wolny.

Przed kościołem zarządzona przez Arcybiskupa Tadeusza Wojdę zbiórka ofiar do puszek na pomoc ofiarom pożaru obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos, a przy wyjściu z można wyrazić swoje poparcie pod projektom ustawy „StopLGBT”, którego celem jest zakazanie tzw. „parad równości”, czyli marszy, w czasie których dochodzi do licznych profanacji i aktów wymierzonych w religię katolicką i wartości patriotyczne. Aby wyrazić swoje poparcie niezbędny będzie numer PESEL.

W tym tygodniu:

- W poniedziałek, 28 września, wspomnienie bł. Michała Sopoćki, Prezbitera.

- We wtorek, 29 września, święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

- We środę, 30 września, wspomnienie św. Hieronima, Prezbitera i Doktora Kościoła.

- We czwartek, 1 października, wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła. Jest to też pierwszy czwartek miesiąca, zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji powołań i za powołanych na godzinę 16.30.

- W piątek, 2 października, wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. Jest to też pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej porannej i na zakończenie cotygodniowej adoracji, około godziny 16.45.

- Sobota, 3 października, to pierwsza sobota miesiąca; nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy świętej porannej, zaś pierwszosobotnie nabożeństwo po Mszy świętej wieczornej.

- Od najbliższego czwartku Msze święte wieczorne w naszym kościele będą sprawowane o godzinie 17.00. W rozpoczynającym się miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie po wieczornej Eucharystii.

- Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza małżeństwa do świętowania rocznic ślubu. Bez względu na obchodzoną rocznicę zapraszamy 3 października (sobota) do Białostockiej Katedry na Mszę Świętą o godz. 18:00. Zachęcamy by małżonkowie o godz. 17:45 ustawili się przed Katedrą, skąd wprowadzi ich na Eucharystię Ks. Arcybiskup. Po homilii nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Tradycyjnie prosimy, aby małżonkowie przynieśli ze sobą jedną czerwoną różę. Zostaną one zebrane przy wejściu do kościoła i przyniesione w procesji z darami oraz złożone przy ołtarzu Matki Bożej.

- W dniach 2-4 października oraz 22-24 listopada odbędą się w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację, prowadzone przez diecezjalny ośrodek stowarzyszenia Spotkania Małżeńskie. Wielu uczestników bardzo chwali metodę pracy, której podstawą jest 11 spotkań małżonków w atmosferze pełnej intymności i dialogu. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie internetowej spotkaniamalzenskie.pl.

- Z powodu pandemii tegoroczna Pielgrzymka Seniorów do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej w formie zorganizowanej nie odbędzie się. Zapraszamy jednak do indywidualnego pielgrzymowania. Msza św. za seniorów zostanie odprawiona w sobotę, 10 października br., o godz. 10.00 w Sanktuarium Różanostockim.

- Zachęcamy do włączenia się w tegoroczną edycję akcji „Torba Samarytanka” Caritas naszej Archidiecezji. W zakrystii można odebrać papierową torbę, którą należy zwrócić wypełnioną artykułami spożywczymi, o długim terminie przydatności, do przyszłej niedzieli, 4 października, do zakrystii, kancelarii albo pozostawić przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego.

Za tydzień:

27. Niedziela Zwykła, pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godzinie 9.00 zapraszamy wszystkich, a szczególnie członków i członkinie Kół Żywego Różańca, na wspólny różaniec. Po Mszy świętej o godzinie 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Na tę Mszę świętą zapraszamy szczególnie dzieci z plecakami, książkami, zeszytami i przyborami szkolnymi – pobłogosławimy dzieci i ich przybory na nowy rok szkolny i katechetyczny.

Taca w przyszłą niedzielę, zgodnie z decyzją Ojca Świętego Franciszka, będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli utrzymanie i działalność Stolicy Apostolskiej.

Msza Święta z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, 4 października br. godz. 11.00 w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce. Mszy Świętej przewodniczyć będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Zapraszamy do uczestnictwa.

W minionym tygodniu do wieczności odszedł świętej pamięci Mieczysław Gieniusz. Polećmy go Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.