Dzisiaj:

27. niedziela zwykła i pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godzinie 9.00 zapraszamy wszystkich, a szczególnie członków i członkinie Kół Żywego Różańca, na wspólny różaniec. Po Mszy świętej o godzinie 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja eucharystyczna. Na tę Mszę świętą zapraszamy szczególnie dzieci z plecakami, książkami, zeszytami i przyborami szkolnymi – pobłogosławimy dzieci i ich przybory na nowy rok szkolny i katechetyczny.

W tym tygodniu:

  • - W poniedziałek, 5 października, wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy.
  • - We środę, 7 października, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
  • - W sobotę, 10 października, Uroczystość Rocznicy (27.) Poświęcenia naszego Kościoła Parafialnego. Msze święte w naszym kościele o godzinie 7.00, 9.00 i 17.00.

- Rozpoczął się miesiąc różańcowy, październik. Wszystkich chętnych zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie po wieczornej Eucharystii.

- Klub Inteligencji Katolickiej w Białymstoku zaprasza do uczestnictwa w tegorocznych Dniach Kultury Chrześcijańskiej odbywających się w październiku pt. pod hasłem „Epidemia nadziei”. Program dostępny jest na plakatach w gablotach przed kościołem i stronach internetowych KIK-u i Archidiecezji. Spotkania będą również dostępne Online na kanale Youtube Archidiecezji Białostockiej.

- Główny Urząd Statystyczny przypomina i prosi użytkowników gospodarstw rolnych o dokonanie samospisu za pomocą Internetu, telefonicznie lub w urzędzie gminy.

- 12 października, w poniedziałek, przyjadą przedstawiciele Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku po płody rolne na rzecz Białostockiego Seminarium. Prosimy bardzo serdecznie Sołtysów poszczególnych wsi o zorganizowanie zbiorów w poszczególnych miejscowościach. Szczegóły zostaną podane w przyszłą niedzielę.

- Dziękujemy rodzinie śp. Mieczysława Gieniusza za złożenie ofiary na kościół, przy okazji pogrzebu, w wysokości 1000 zł.

Za tydzień:

28. Niedziela Zwykła w którą będziemy obchodzili XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Na godzinę 11.00 zapraszamy na Msze świętą szczególnie dzieci, wraz z rodzicami, przygotowujące się do I Komunii Świętej na pierwsze w tym roku spotkanie przygotowujące do tej uroczystości.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli świętej pamięci Krzysztof Chlistowski i Stanisława Stupak. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.