Dzisiaj:

32. Niedziela Zwykła. Według najnowszych obostrzeń sanitarnych w naszym kościele może przebywać 60 wiernych w maseczkach i zachowując dystans 1,5 m. Zapraszamy na dodatkową Mszę świętą o godzinie 15.00.

Dziękujemy ks. Prałatowi Józefowi Kuczyńskiemu za zaangażowanie w pracę duszpasterską gdy pozostali księża zostali objęci kwarantanną ze względu na kontakt z osobą zakażoną. Dziękujemy wszystkim za życzliwe zainteresowanie i wszelką pomoc.

Informujemy, że na dzień dzisiejszy jesteśmy zdrowi i gotowi do posługi duszpasterskiej zgodnie z możliwościami na jakie pozwala reżim sanitarny.

Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę a przeznaczone na fundusz remontowy naszej Parafii. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła prześladowanego.

W tym tygodniu:

- 9 listopada, w poniedziałek, święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

- 10 listopada, we wtorek, wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła.

- 11 listopada, w środę, wspomnienie św. Marcina z Tours, Biskupa. Narodowe Święto Niepodległości. Dziękujmy Bogu za niepodległość, za dar wolności i prośmy, abyśmy potrafili korzystać z niej dla dobra wszystkich Polaków, aby przyszłość naszej Ojczyzny była budowana na chrześcijańskich fundamentach prawdy objawionej, która nas od początku naszej państwowości kształtowała. O godzinie 17.00 będzie sprawowana Msza święta w intencji Ojczyzny.

- 12 listopada, we czwartek, wspomnienie św. Jozafata, Biskupa i Męczennika.

- 13 listopada, w piątek, wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polski. O godzinie 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczynamy cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu.

- Przy ołtarzach Jezusa Miłosiernego i Matki Bożej Nieustającej Pomocy pojawiły się bezpieczne i niekopcące świeczniki na świece wotywne, które zapalmy jako widoczny znak naszej modlitwy zanoszonej w konkretnej, osobistej intencji do Boga. Ofiary składane za świece zasilą budżet Caritas naszej Parafii.

- Choć możemy skorzystać z dyspensy na czas pandemii od obowiązku niedzielnej i świątecznej Eucharystii zachęcamy tych, którzy pozostają w domach, do uczestnictwa we Mszy świętej za pośrednictwem mediów: radia, telewizji czy Internetu.

- Od dziś do 16 listopada, uroczystości Matki Bożej Miłosierdzia, łącząc się z wiernymi przeżywającymi nowennę opieki Matki Bożej Miłosierdzia, po wieczornej Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Matki Bożej. Prośmy Matkę Miłosierdzia o pomoc w walce z pandemią i nienawiścią do Boga, Jego Matki i Kościoła, która wylewa się w imię wolności na ulice naszych miast i w przekazach medialnych.

- Przy wyjściu z kościoła proszę się zaopatrzyć, składając dobrowolną ofiarę, w kalendarz na 2021 r. przygotowany przez Alumnów Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku

Za tydzień:

- 33. Niedziela Zwykła. Trwajmy w ufnej modlitwie w Bogu pokładając nadzieję.