• Dzisiaj:

- IV Niedziela Wielkiego Postu zwana 'Laetare' jest niedzielą radości chrześcijańskiej z racji zbliżającej się rocznicy odkupienia, które dokonało się na Golgocie.

Z racji na zmianę czasu z zimowego na letni od dziś Msze św. wieczorne będą odprawiane
o godz. 18.00.

  • W tym tygodniu:

-01.01. Pierwsza Sobota Miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.

Podziękowania:

- Pani Bogusławie Trochim, Łucji Sławińskiej, Annie Łapicz, Teresie Marcińczyk, panu Czesławowi Łapiczowi i ks. Konradowi za sprzątanie kościoła w miniony piątek.

-Państwu: Przemysławowi Łapiczowie, Ewie Kulikowskiej, Ewie Bieszczad, Iwonie Kucharewicz, Agnieszce Żygieło, Magdzie Barcewicz, Teresie Bancerek, Agnieszce Modrzewickiej, Agacie Urban, Jolancie Siemieniako oraz młodzieży ze Szkolnego Koła Wolontariatu z ZSO za Zielonym Osiedlu za przeprowadzenie zbiórki żywności w Sokólskich Biedronkach w miniony piątek i sobotę.

- Mając na uwadze znaczenie jakie dla kultu Najświętszego Sakramentu zaczął odkrywać kościół św. Antoniego w Sokółce i wydarzenie eucharystyczne, które miało tam miejsce w październiku 2008 r., zgodnie z wymogami kanonu 1230 KPK, ks. Abp Edward Ozorowski Dekretem z dnia 25.03.2017 r. ustanowił przy kościele parafialnym pw. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce Sanktuarium Najświętszego Sakramentu.

Życzymy parafianom ze św. Antoniego i wszystkim mieszkańcom Sokółki, aby to wyróżnienie owocowało coraz głębszym kultem Eucharystii w naszym mieście i wzajemnym szacunkiem i umiejętnością współpracy dla wszystkich.

- 7.04.2017 w I-wszy piątek miesiąca będziemy odwiedzać chorych i starszych parafian, aby mogli przed Świętami wyspowiadać się i przyjąć Komunię Świętą. Zapisy dziś i w czasie rekolekcji w zakrystii.

- Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się w nocy z 31 marca na 1 kwietnia. Wyruszy z Grabówki spod kościoła Krzyża Świętego po Mszy św. o godz. 21.00. Organizatorzy proponują 5 tras o długości od 20 do 46 km. W EDK mogą brać udział osoby dorosłe lub z dorosłym opiekunem. Zapisy i informacje na stronie www.edk.org.pl

- W sobotę po Gorzkich Żalach zapraszam lektorów i chętnych do czytania Słowa Bożego w naszej Świątyni.

  • Za tydzień:

- Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne pod przewodnictwem ks. dr Jerzego Lachowicza. Rekolekcje potrwają trzy dni: niedziela, poniedziałek, wtorek. Msze św. z nauką rekolekcyjną będą odprawiane w pon i wt także wg. porządku niedzielnego plus o godz. 12.30 Msza św. dla dzieci i młodzieży szkolnej naszej parafii. Serdecznie zachęcamy aby zagospodarować czas i wziąć udział w rekolekcjach i przygotować się duchowo do Świąt Wielkanocnych.

- W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 zapraszamy chętnych do sali pod kościołem na Misterium Męki Pańskiej przedstawione w formie teatru cieni przez dziatwę i młodzież ze świetlicy przy naszej parafii.

- Także w przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich chętnych do kina Sokół na film 'Zerwany Kłos' na godz. 15.00. Sala jest zarezerwowana dla naszej parafii, cena biletu 10 zł. Zapisy w zakrystii od dziś do piątku włącznie.

Film o zwycięstwie dobra niech będzie pomocą, aby niedziela rekolekcyjna poruszyła nasze serca.

- W niedzielę rekolekcyjną dzieci i młodzież naszej parafii zaproponują nam wykonane przez siebie palmy i ozdoby świąteczne, Zapraszamy aby skorzystać z ich twórczej pracy i dobrowolną ofiarą wesprzeć działalność świetlicy.

- Młodzież przygotowującą się do przyjęcia Bierzmowania zapraszamy w niedzielę 2.04. na Mszę św. o godz. 11.00. Po Mszy św. katecheza w kościele.