Dzisiaj:

Niedziela w Oktawie Uroczystości Narodzenia Pańskiego, zwana Niedzielą Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

W tym tygodniu:

- 28 grudnia, w poniedziałek, Święto Świętych Młodzianków, Męczenników.

- 31 grudnia, w czwartek, ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na Mszę świętą i nabożeństwo dziękczynne za mijający rok na godzinę 17.00. W tym dniu za odmówienie lub odśpiewanie hymnu Ciebie Boga wysławiamy można, pod zwykłymi warunkami, uzyskać odpust zupełny.

- 1 stycznia, pierwszy piątek miesiąca i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte w naszym kościele w porządku niedzielnym: 7, 9, 11, 15, 17. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa po Mszy świętej wieczornej. W tym dniu za odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można, pod zwykłymi warunkami, uzyskać odpust zupełny. Także w tym dniu, z racji na uroczystość, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

- 2 stycznia, pierwsza sobota miesiąca i wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła. Nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny po Mszy świętej porannej, zaś pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny po Mszy świętej wieczornej.

- W poniedziałek, 28 grudnia, rozpoczniemy naszą tegoroczną, niezwyczajną, wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Pragnąc kontynuować, pomimo trwającej pandemii, tradycję spotkań i modlitwy o Boże błogosławieństwo dla rodzin naszej Parafii pragniemy w dni powszednie według określonego porządku, który jest odstępny w gablocie z ogłoszeniami oraz na naszej parafialnej stronie internetowej, o godzinie 17.00 odprawiać Msze święte za mieszkańców poszczególnych ulic i miejscowości naszej Parafii. Będziemy prosić w nich o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i opiekę Matki Najświętszej na 2021 rok. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele oraz do duchowej łączności tych, którzy przybyć do kościoła nie mogą. Przy tej okazji będziemy święcić wodę przyniesioną we własnych naczyniach, którą następnie zabierzecie do swoich rodzin, aby poświęcić dom korzystając z przygotowanych formularzy modlitw, które od jutra będą dostępne w przedsionku kościoła.

W pierwszym tygodniu tego wyjątkowego kolędowania zapraszamy do wspólnej modlitwy:

  • w poniedziałek, 28 grudnia, mieszkańców Bilwinek, Brzozowego Hrodu i Pawełek;
  • we wtorek, 29 grudnia, mieszkańców Starej Kamionki;
  • we środę, 30 grudnia, mieszkańców Nowej Kamionki;
  • w sobotę, 2 stycznia, mieszkańców ulic Wschodniej i Kleeberga.

- W zakrystii są do nabycia książki „Ewangelia – Słowo na każdy dzień na 2021 r.” w których zawarte są słowa z Ewangelii przeznaczonej na poszczególne dni roku z komentarzem i modlitwą. Zachęcamy do zakupu tej pomocy do codziennej modlitwy Słowem Bożym na nowy rok.

Za tydzień:

Druga niedziela po Narodzeniu Pańskim i pierwsza niedziela miesiąca. Zapraszamy po Mszy świętej o godzinie 9.00 członków i członkinie Kół Żywego Różańca na wspólny różaniec.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli świętej pamięci Paweł Woronowicz i Leokadia Sietejko. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu: wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.