Dzisiaj:

Trwamy w radości z Bożego Narodzenia przeżywając II-gą niedzielę w tym okresie roku liturgicznego. Z nadzieją płynącą z betlejemskiej groty wkroczyliśmy w kolejny 2021 r. od Narodzenia naszego Zbawiciela i otwierając się na Jego moc i łaskę płynącą nieustannie z Eucharystii z chrześcijańskim optymizmem patrzymy w przyszłość.

W tym tygodniu:

- 6 stycznia, we środę, Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze święte o godzinie 7, 9, 11, 15, 17. Na każdej Mszy świętej poświęcenie kredy i kadzidła. W tym dniu modlimy się w intencji Misji i wspieramy ich rozwój ofiarami składanymi na tacę.

- 7 stycznia, pierwszy czwartek miesiąca. Na godzinę 16.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji powołań i powołanych.

- W kolejnym tygodniu wyjątkowego kolędowania zapraszamy do wspólnej modlitwy:

- w poniedziałek, 4 stycznia, mieszkańców ulic Hallera, E. Platter, Wspólnej i Cichej;

- we wtorek, 5 stycznia, mieszkańców ulic Spokojnej i Poprzecznej;

- we czwartek, 7 stycznia, mieszkańców Bobrownik i Horczak;

- w piątek, 8 stycznia, mieszkańców ulicy Jana Pawła II;

- w sobotę, 9 stycznia, mieszkańców ulic Nadrzecznej, Pawłowskiego, Zdrojowej i Lnianej.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele oraz do duchowej łączności tych, którzy przybyć do kościoła nie mogą. Przy tej okazji będziemy święcić wodę przyniesioną we własnych naczyniach, którą następnie zabierzecie do swoich rodzin, aby poświęcić dom korzystając z przygotowanych formularzy modlitw, które są dostępne w przedsionku kościoła.

- Dziękujemy za ofiary składane indywidualnie na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Do dziś, od Bożego Narodzenia, otrzymaliśmy kwotę 5090 zł.

- W zakrystii są jeszcze do nabycia ostatnie egzemplarze książki „Ewangelia – Słowo na każdy dzień na 2021 r.” w których zawarte są słowa z Ewangelii przeznaczonej na poszczególne dni roku z komentarzem i modlitwą. Zachęcamy do zakupu tej pomocy do codziennej modlitwy Słowem Bożym na nowy rok.

Za tydzień:

Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Chciejmy w tym dniu dziękować za łaskę chrztu świętego, który włączył nas do wspólnoty Kościoła w którym dokonuje się nasze zbawienie. Dziękujmy za wiarę naszych rodziców i chrzestnych na podstawie której otrzymaliśmy ten sakrament. Wspomnijmy także wdzięczną modlitwą szafarza sakramentu chrztu świętego. Do 2 lutego pozostają w kościele dekoracje bożonarodzeniowe oraz śpiew kolęd podczas liturgii.

W minionym tygodniu do wieczności odeszła świętej pamięci Janina Woronowicz. Polećmy ją Miłosiernemu Bogu: wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.