Dzisiaj:

Dziękujemy Bogu za łaskę chrztu świętego, która wprowadziła nas do wspólnoty Kościoła i uczyniła dziedzicami Nieba, przybranymi dziećmi Boga, siostrami i braćmi Chrystusa. Dziękujemy za wiarę naszych rodziców i chrzestnych, za posługę szafarza sakramentu chrztu i za tych wszystkich, którzy pielęgnowali w nas wiarę świadectwem swojego życia.

Rozpoczynamy okres zwykły w liturgii, zachowując do Święta Ofiarowania Pańskiego (2 lutego) dekoracje i śpiewy bożonarodzeniowe.

Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, a przeznaczone na funkcjonowanie naszej Parafii.

W tym tygodniu:

- Trwają wieczorne spotkania modlitewne z naszymi Parafianami w czasie których modlimy się o błogosławieństwo w nowym roku dla naszych rodzin od Nowonarodzonego. Podczas tych Mszy świętych błogosławimy wodę do poświęcenia domów. Tą modlitwą pragniemy odwdzięczyć się Wam, drodzy Parafianie, za Waszą życzliwość i wszelkie przejawy troski. W tym tygodniu na godzinę 17.00 zapraszamy:

  • - w poniedziałek, 11 stycznia, mieszkańców ulicy Stawowej;
  • - we wtorek, 12 stycznia, mieszkańców ulic Kryńskiej, Wodnej i Zimowej;
  • - we środę, 13 stycznia, mieszkańców Kurowszczyzny, Zaścianek i Wojnach;
  • - we czwartek, 14 stycznia, mieszkańców ulic Nowej, Małej, Kreciej;
  • - w piątek, 15 stycznia, mieszkańców ulicy Majowej;
  • - w sobotę, 16 stycznia, mieszkańców ulicy Osiedle Zielone 3, 3B i 4.

- Dziękujemy za ofiary składane indywidualnie na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Do wczoraj wyniosły one 17 790 zł.

- Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w najnowszy numer diecezjalnego miesięcznika Drogi Miłosierdzia.

- Wspierajmy się nawzajem modlitwą w tym trudnym czasie pandemii. Zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu w piątki od godziny 15.00 do wieczornej Mszy świętej.

- Kongregacja Nauki Wiary notą z 21 grudnia 2020 r., nie oceniając skuteczności i bezpieczeństwa szczepionek przeciwko COVID-19, stwierdza, że jest moralnie dopuszczalne stosowanie tych szczepionek, do których w procesie badawczym i produkcyjnym wykorzystano linie komórkowe pochodzące z abortowanych płodów, jeżeli z przyczyn od nas niezależnych nie mamy możliwości wyboru rodzaju szczepionki. To przyzwolenie nie zakłada i nie może zakładać moralnej akceptacji dla aborcji jako sposobu pozyskiwania komórek ludzkich do badań naukowych.

Szczepienie nie jest obowiązkiem moralnym, jest dobrowolne, ale należy pamiętać, że naszym obowiązkiem jest dbanie o własne zdrowie i życie oraz że ciąży na nas obowiązek dążenia do dobra wspólnego. Cały tekst noty znajdziecie na osobnej zakładce na naszej parafialnej stronie internetowej.

Za tydzień:

II-ga niedziela zwykła. Mimo trudności i obowiązujących ograniczeń pandemicznych zapraszamy na niedzielną Eucharystię i życzymy dobrego tygodnia w zdrowiu i miłości wzajemnej.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli świętej pamięci Witold Grynczel i Piotr Borowik. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu: wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.