• Dzisiaj:

- V Niedziela Wielkiego Postu. Zasłonięte krzyże przypominają wierzącym, że wchodzimy w ostatnią fazę Wielkiego Postu. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej rozpocznie obchody Wielkiego Tygodnia.

- Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii od dziś do wtorku. Msze św. wg. porządku niedzielnego. Dodatkowo w pon. i wt. Msze św. o godz. 12.30 dla dzieci i młodzieży naszej parafii.

- W czasie rekolekcji okazja do skorzystania z sakramentu pokuty, aby duchowo przygotować się do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy aby nie odkładać spowiedzi na ostatni tydzień Wielkiego Postu.

- Na godz. 11.00 zapraszamy dziś młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. katecheza dla kandydatów w kościele.

- Po Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 zapraszamy chętnych do obejrzenia Misterium Męki Pańskiej w teatrze cieni przygotowanym przez dzieci ze świetlicy.

- Przy wyjściu z kościoła możemy zapatrzeć się w palmy i ozdoby wielkanocne wykonane przez dzieci naszej parafii. Dobrowolna ofiara złożona przy tej okazji wesprze działalność naszej świetlicy.

- Dziś w kinie Sokół o godz. 15.00 spotykamy się na projekcji filmu 'Zerwany Kłos'. 140 osób wyraziło chęć pójścia dziś na film. A więc do zobaczenia w kinie!

  • W tym tygodniu:

- Jutro po nabożeństwie wieczornym wspólnota Odnowy w Duchu Świętym i Chór Parafialny z panem Adamem zapraszają na Adorację Krzyża. Pragniemy z Jezusem przeżywającym trwogę męki, uwielbiać tę niepojętą miłość Boga do człowieka, która objawiła się w misterium naszego odkupienia.

- 6.04. I-wszy czwartek kwietnia. Modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 17.30.

- 7.04. I-wszy piątek miesiąca. Nabożeństwo ku czci NSJ po Mszy św. o godz. 7.00 i o godz. 17.45 na zakończenie cotygodniowej adoracji.

W tym dniu pragniemy odwiedzić wszystkich naszych parafian, którzy ze względu na wiek lub stan zdrowia nie mogą przybyć do kościoła, aby móc się wyspowiadać., przyjąć Komunię św. Osoby prosimy zgłaszać w zakrystii w czasie trwania rekolekcji.

- 8.04. w sobotę od godz. 14.00 Młodzież naszej Archidiecezji jest zaproszona do wspólnego przeżycia XXXII Światowego Dnia Młodzieży. Spotkanie odbędzie się w Zespole Szkół Katolickich w Białymstoku przy ul. Kościelnej 3. Chętnych zapraszamy. Wyjazd z naszej parafii organizuje ks. Mateusz.

- Serdeczne podziękowania paniom: Janinie Dowgiert, Bogusławie Trochim, Teresie Trochim, Teresie Panasiuk, Marioli Prokop, Łucji Sławińskiej, oraz panom: Franciszkowi Raube, Kazimierzowi Borowikowi, Czesławowi Łapiczowi i ks. Konradowi za prace przy porządkowaniu cmentarza przykościelnego i sadzeniu świerków od strony bloków. Panu Markowi Zabłockiemu za dostarczenie ziemi do wyrównania terenu. Inne osoby, które chciałyby pomóc przy różnych pracach na rzecz parafii prosimy, aby zgłosiły chęć współpracy i podały telefon do siebie. W razie potrzeby będziemy zwracać się o pomoc.

  • Za tydzień:

- Niedziela Palmowa- Męki Pańskiej. Poświęcenie Palm na każdej Mszy św. Uroczysta procesja z palmami przed Mszą św. o godz. 11.00. Rozpoczęcie procesji przy krzyżu misyjnym / jeśli pozwoli pogoda/.

- Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta z Sanktuarium św. Antoniego do naszej świątyni wyruszy ok. godz. 19.00 po Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Drodze Krzyżowej i zamanifestowania swego przywiązania do Krzyża Chrystusa i jego Dobrej Nowiny o zbawieniu.

- W związku z Drogą Krzyżową ulicami Sokółki w naszym kościele za tydzień nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 Wszystkich przyzwyczajonych do tej godziny zapraszamy do kościoła św. Antoniego, a później na Drogę Krzyżową.

  • W minionym tygodniu odszedł od na:

+ Ireneusz Ignatowicz

Wieczny odpoczynek racz jmu dać Panie, a światłość wiekuista niech mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.