Dzisiaj:

Przeżywamy 26 niedzielę zwykłą w ciągu roku.

  • Zapowiedzi przedślubne: Piotr Szczęsnowicz, kawaler należący do naszej parafii i Katarzyna Siłakiewicz, panna należąca do parafii w Szudziałowie – zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach mogących zachodzić między tymi osobami, w sumieniu zobowiązany jest powiadomić Kościół.

W tym tygodniu:

W poniedziałek, 27 września – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera;

We wtorek, 28 września – wspomnienie bł. Michała Sopoćki, prezbitera. Zachęcamy w tym dniu do oddania czci relikwiom błogosławionego, które będą wystawione do publicznej czci przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.

We środę, 29 września – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

We czwartek, 30 września – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

W piątek, 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła. Z racji na pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. porannej i przed Mszą św. wieczorną nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od piątku, przez cały miesiąc odprawiać będziemy nabożeństwa różańcowe, które my Polacy otaczamy wyjątkową czcią. Wiele razy w historii modlitwa różańcowa zaważyła na losach narodów, miast i społeczności. Z prośbą o odmawianie różańca Matka Boża zwracała się w wielu swoich objawieniach. Z Fatimy wzywa nas: „Odmawiajcie różaniec codziennie, aby wyprosić pokój dla świata”. Jak bardzo aktualne są te słowa, szczególnie kiedy patrzymy na to, co dzieje się nieopodal na granicy naszej ojczyzny. Z głęboką wiarą odmawiajmy tę modlitwę w kościele, w naszych domach, gdyż, jak uczą nas święci, w życiu ludzkim nie ma takiego problemu, którego nie dałoby się rozwiązać za pomocą różańca. W kościele modlitwę różańcową odmawiać będziemy codziennie po wieczornej Mszy św. Dzieci i młodzież za uczestnictwo w nabożeństwie różańcowym otrzymają planszę ze znaczkami. Prosimy rodziców o pomoc, aby nasi najmłodsi parafianie mogli uczestniczyć w tych pięknych nabożeństwach.

OD PIĄTKU, WIECZORNA MSZA ŚW. BĘDZIE SPRAWOWANA O GODZ. 17.00!

W sobotę, 2 października – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. Z racji na pierwszą sobotę miesiąca po porannej Mszy św. nabożeństwo ku czci Matki Bożej, natomiast pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. wieczornej.

Od 17 września w polskich kinach można obejrzeć film „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” przybliżający postać bł. Prymasa Tysiąclecia, a od 1 października na ekrany wejdzie „Fatima” – hollywoodzka produkcja przybliżająca historię objawień Matki Bożej. Niewiele w polskich kinach jest wartościowych produkcji filmowych, dlatego tym bardziej gorąco zachęcamy, by – najlepiej w gronie rodzinnym – zaplanować obejrzenie któregoś ze wspomnianych filmów.

W przedsionku kościoła można wziąć diecezjalne pismo „Drogi Miłosierdzia” przybliżające m. in. postać naszego nowego Arcybiskupa Józefa.

Za tydzień:

27 Niedziela Zwykła – pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.00 modlitwa różańcowa KŻR, a po Mszy św. o godz. 11.00 procesja eucharystyczna.

W czasie Mszy św. o godz. 11.00 pobłogosławimy tornistry i przybory szkolne naszym najmłodszym parafianom. Bardzo prosimy rodziców o zachęcenie dzieci do udziału w tej liturgii.

  • W tym dniu przypada też Archidiecezjalny Dzień Eucharystii. Z tej racji w parafii św. Antoniego o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św., której przewodniczyć będzie Arcybiskup Józef Guzdek, Metropolita Białostocki.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Marian Paszko, Teresa Fiłonowicz, Edward Rećko i  Kazimierz Paszko. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek…