Dzisiaj:

Obchodzimy w naszej parafii rocznicę poświęcenia naszego Kościoła. Dziękując Bogu za to miejsce i za tych którzy przyczynili się do jego powstania, módlmy się abyśmy wypełnili tę przestrzeń żywą wspólnotą wiary w której Bóg będzie uwielbiony a my będziemy wzrastać do świętości.

Podczas Mszy Św. o godz. 11.00 rozpoczynamy w ramach katechezy parafialnej przygotowanie uczniów kl. III naszej parafii do Uroczystości I-szej Komunii Świętej. Po Mszy spotkanie organizacyjne z rodzicami.

  • Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę remontową. Przed kościołem zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia- Fundusz Stypendialny dla zdolnej niezamożnej młodzieży jako żywy pomnik dla św. Jana Pawła II.

W tym tygodniu:

13.10 środa wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego kapłana.

15.10 piątek wspomnienie św. Teresy od Jezusa Dziewiczy i Doktora Kościoła.

16.10 sobota wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

Jutro przyjadą do naszej parafii przedstawiciele AWSD w Białymstoku z prośbą o zboże, ziemniaki i warzywa. Samochód zostanie podstawiony ok godz. 9.00 na parkingu przy ul. Jana Pawła II. Prosiłem sołtysów poszczególnych wsi o zorganizowanie zbiórki a dziś serdecznie proszę Was drodzy parafianie o życzliwe i hojne potraktowanie tej zbiórki. Bóg zapłać.

Rodzice którzy utracili swoje dzieci są zaproszeni do wspólnej modlitwy 13.10 o godz. 19.00 do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu Kościelnym.

Nabożeństwo wypominkowe w naszej parafii będzie odprawiane od 02.11 do 06.11 o godz. 16.30 różaniec wypominkowy, o 17.00 Msza św. w intencjach wspomnianych zmarłych. Kartki na których wpisujemy imiona zmarłych (w mianowniku) są do wzięcia w przedsionku kościoła. Kartki są oznaczone datą odprawiania nabożeństwa wypominkowego. Kartki na wypominki możemy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Na dzień 23.10 sobota planujemy autokarową pielgrzymkę związaną z nowymi błogosławionymi Kościoła Polskiego bł. Stefanem Wyszyńskim i bł. Marią Czacką do Zuzeli i Lasek. Koszt przejazdu i obiadu 80 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

  • Od 07.11 do 12.12 w naszej parafii będą organizowane katechezy przygotowujące do sakramentu małżeństwa. Zapraszamy osoby planujące sakramentalne małżeństwo.

Za tydzień:

  • 29 Niedziela zwykła. O godz. 11.00 w katedrze białostockiej Msza św. pod przewodnictwem Bp Henryka Ciereszki, rozpoczynająca diecezjalny etap synodu, który 09.10 został otworzony w Rzymie przez papieża Franciszka i który ma wsłuchując się w głosy wiernych wyznaczać nowe sposoby realizacji niezmiennej Ewangelii Chrystusa.