• Dzisiaj:

- Korzystając z okazji niedzielnego spotkania Eucharystycznego składam serdeczne podziękowania wszystkim parafianom za udział w wydarzeniach liturgicznych i spotkaniach Wizytacji Kanonicznej, którą ks. Bp Henryk przeprowadził w dniach 6 - 8 maja 2017 r. Dziękuję młodzieży bierzmowanej, dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom za zaangażowanie w przygotowania, obecność i dar ołtarza; dziękuję wszystkim wspólnotom parafii za obecność i życzliwe przyjęcie ks. Biskupa. Mieszkańcom poszczególnych miejscowości za liczną obecność na spotkaniach z bp Henrykiem i spontaniczną życzliwość okazaną Mu na wiele sposobów. Dziękuję Dyrekcjom wszystkich instytucji naszej parafii, które przyjęły ks. bp Ciereszko niezwykle ciepło i wytwornie. Wyrazy wdzięczności i uznania: Szkole Podstawowej w Starej Kamionce, Zespołowi Szkół Ogólnokształcących z Zielonego Osiedla, Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno Wychowawczemu z Sokółki i firmie Budokrusz.

Byłem dumny, Siostry i Bracia jako wasz proboszcz, szczególnie dlatego, że te spotkania nie były wyreżyserowane na pokaz, ale były spontanicznym okazaniem życzliwości ks. Biskupowi i upłynęły w atmosferze autentycznej życzliwości wobec następcy Apostołów.

O wynikach wizytacji powiadomię Was, gdy otrzymam powizytacyjny protokół.

- Na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci klas IV naszej parafii będą uroczyście wielbić Boga w I rocznicę przyjęcia Komunii Świętej.

  • W tym tygodniu:

- Dnia 15 maja przypada Międzynarodowy Dzień Rodziny (ustanowiony w 1993 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ), co staje się okazją do modlitwy w intencji rodzin naszej Archidiecezji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszę św. o godz. 18.00 i na nabożeństwie majowym.

- We wtorek 16.05. przypada Święto św. Andrzeja Boboli, Męczennika, Kpł, Patrona Polski.

- We środę po nabożeństwie majowym ok. 19.00 zapraszamy na spotkanie osoby, które zechciałyby zaangażować się w organizację Festynu parafialnego w niedzielę 18.06., po odpustowej uroczystości Bożego Ciała Serdecznie zapraszamy do wspólnego działania na rzecz wszystkich.

- We czwartek 18.05. po nabożeństwie majowym zapraszamy na spotkanie organizacyjne osoby, które zechciałyby pomóc w organizacji białej procesji. Zapraszamy także wszystkie dzieci, a zwłaszcza I-wszo Komunijne i starsze do zaangażowania się w białą procesję naszej parafii.

  • Za tydzień:

- Przybędzie do naszej parafii przedstawiciel AWSD w Białymstoku. Zechciejmy nasze seminarium wesprzeć ofiarami złożonymi w przyszłą niedzielę na tacę.

- W przyszłą niedzielę wolontariusze fundacji 'Pomóż im' prowadzącej hospicjum domowe dla dzieci dotkniętych chorobą nowotworową będą zbierać przed kościołem ofiary do puszek na rzecz tego pieknego dzieła. Polecam ich waszej szodrobliwości.

W tym tygodniu odeszły do wieczności:

+ Helena Aniśko

+ Krystyna Borys

Polećmy je Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niech im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.