• Dzisiaj:

- Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za odmówienie hymnu 'O Stworzycielu Duchu przyjdź' można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

- Mszę św. o godz. 11.00 odprawi Neoprezbiter ks. Robert Matys. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna. Po zakończonym nabożeństwie można uzyskać specjalne błogosławieństwo przez włożenie rąk Neoprezbitera.

- Dzisiejsza niedziela jest Świętem Dziękczynienia za Opatrzność Bożą na naszą Ojczyzną. Ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na wykończenie świątyni Opatrzności jako wotum wdzięczności narodu.

  • W tym tygodniu:

- 5.06. poniedziałek; Święto Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. w naszej parafii wg. porządku niedzielnego. Na Msze św. o godz. 9.00 zapraszamy szczególnie osoby cierpiące z powodu choroby i podeszłego wieku. W ich intencji będzie odprawiona ta Msza św.. Będzie też możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. Na godz. 11.00 zapraszamy do modlitwy w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych.

- 7.06. środa; w Pawełkach o godz. 19.30 Msza św. w intencji mieszkańców tej miejscowości.

- 8.06. czwartek; Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce o godz. 14.00 odbędzie się dzień modlitw o uświęcenie kapłanów połączony z obchodami 70-ciolecia kapłaństwa Abp seniora Stanisława Szymeckiego. Otoczmy dostojnego jubilata naszą szczerą i wdzięczną modlitwą.

- 10.06. sobota; Wspomnienie bł. Bogumiła Bp. Tego dnia ks. dr Tadeusz Wojda przyjmie święcenia biskupie w archikatedrze białostockiej o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy do katedry na konsekrację i ingres nowego Pasterza. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

- Fundacja Spe Salvi zaprasza na szóstą edycję Koncertu Uwielbienia BOGU DŹWIĘKI. Koncert odbędzie się 11.06. o godz. 20.30 przed Białostocką Katedrą.

- 18.06. w niedzielę po Bożym Ciele w dniu Jubileuszu 50-lecia kapłaństwa ks. prał. Józefa Kuczyńskiego organizujemy Festyn rodzinny przy naszym kościele. Poczatek o godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich już dziś i prosimy o pomoc w jego przygotowaniu.

Wszystkim, którzy mogliby wesprzeć stół jubileuszowy ciastem lub innymi potrawami prosimy o zgłoszenie się pod nr. tel. 504 132 069, który znajduje się na tablicy ogłoszeń i zadeklarowanie konkretnie co i ile chcemy do wspólnego stołu ofiarować, aby można było zaplanować strefę kulinarną tak, aby nikt nie był głodny i aby nie marnować darów bożych.

O atrakcjach festynu będziemy mogli się dowiedzieć z plakatu lub parafialnej strony internetowej www.cksokolka.archibial.pl.

- Na potrzeby Radia Maryja w maju zebrano i wysłano z naszej parafii kwotę 635 zł.

  • Za tydzień:

- Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Prosimy o ofiary na opłacenie wymienionych okien i pokrycie kosztów remontu kaplicy pogrzebowej i zakrystii.

- Prosimy rodzinę + Marianny Kiemiesz, która zamówiła Mszę św. w niedzielę 18.06. na godz.18.00 o kontakt z duszpasterzami.