Dziś:

XXXIII niedziela zwykła przeżywana w Kościele jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wielu wyznawców Jezusa Chrystusa jest prześladowanych za wiarę, wielu z narażeniem życia przechowuje w domu Biblię, uczestniczy w niedzielnej Eucharystii, modli się. Wielu jest pozbawionych dostępu do sakramentów świętych. Dziękujmy Bogu za wolność religijną, łatwy dostęp do sakramentów i pamiętajmy w modlitwie o Kościele cierpiącym prześladowania. Ofiary zbierane do puszek przy wyjściu z kościoła są przeznaczone na pomoc Kościołowi na Ukrainie.

Dziękujemy za ofiary złożone na tacę na fundusz remontowy naszej parafii.

O godz. 11:00 spotykamy się z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii św.

W tygodniu:

We środę 16.11. uroczystość Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00 i 17:00. W katedrze białostockiej do środy o godz. 18:00 trwa nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia.

We czwartek 17.11. wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

W piątek 18.11. wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

Codziennie o godz. 16:30 modlimy się w naszym kościele na różańcu o pokój na świecie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Za tydzień:

Ostatnia niedziela roku kościelnego – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Na godz. 11:00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.

Na godz. 15:00 zapraszamy kandydatów na lektorów. Po Mszy św. spotkanie w sali pod zakrystią (o godz. 16:00).

W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności śp. Jadwigę Malicką. Polećmy ją Miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek…