Dziś:

W ostatnią niedzielę roku kościelnego oddajemy cześć Chrystusowi Królowi Wszechświata i pragniemy przypomnieć sobie, że jesteśmy odpowiedzialni za to, aby królestwo Boże umacniało się na ziemi. Nie zbudujemy go ustawami przyjmowanymi przez większości parlamentarne, nie wzmocnią go budowane Jezusowi pomniki przyozdabiane drogocennymi koronami. Umysł i serce człowieka poddane woli Boga – Człowieka to jedyna droga, aby Królestwo Boże na ziemi rosło. Módlmy się, aby świadectwo naszego życia przymnażało chwały naszemu Bogu, Królowi Wszechświata.

W tygodniu:

W poniedziałek 21.11. wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

We wtorek 22.11. wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Pamiętajmy w modlitwie o panu organiście, chórze parafialnym i scholi dziecięco – młodzieżowej wdzięczni za ubogacanie muzyką i śpiewem liturgii w naszym kościele. Przy tej okazji zapraszamy wszystkich, którzy mogliby wesprzeć nasz chór swoimi głosami, aby odnaleźć w sobie chęci i odważyć się to uczynić (próby chóru odbywają się we wtorki po Mszy św. wieczornej).

We czwartek 24.11. wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung – Lac i Towarzyszy.

Dziś zostały poświęcone opłatki wigilijne, które od poniedziałku pan organista będzie roznosił do wiernych naszej parafii. Ofiary przekazane panu Adamowi niech będą wyrazem naszego uznania i wdzięczności za jego posługę w naszej wspólnocie. Porządek roznoszenia opłatków na najbliższy tydzień:

  • poniedziałek (od godz. 16:00): ul. Kleeberga, Hallera, Plater, Majowa, Wschodnia
  • wtorek (od godz. 16:00): ul. Jana Pawła II, Pawłowskiego
  • środa (od godz. 16:00): ul. Cicha, Spokojna, Wspólna, Zdrojowa
  • czwartek (od godz. 16:00): ul. Stawowa, Poprzeczna
  • piątek (od godz. 16:00): ul. Nadrzeczna, Lniana
  • sobota (od godz. 9:00): Horczaki, Bobrowniki, Szyszki

W ubiegłą niedzielę na fundusz remontowy parafii złożyliście ofiary w kwocie 7740 zł., do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie 3073 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Rekolekcje adwentowe nauczycieli i wychowawców odbędą się w dn. 25 – 27.11. o godz. 18:00 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku.

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej oskarżeniami w stosunku do osoby św. Jana Pawła II, Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski ogłosiła opracowanie ukazujące zaangażowanie św. Papieża Polaka w walkę ze złem w strukturach Kościoła. Tekst tego opracowania jest dostępny na stronie internetowej Episkopatu Polski. Zainteresowanych odsyłamy do lektury.

Za tydzień:

Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok kościelny. W niedzielę adwentowe Msze św. będą odprawiane o godz. 6:00, 9:00, 11:00, 15:00 i 17:00. Mszą św. o godz. 6:00 pragniemy nawiązać do tradycji Mszy św. roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny, która pierwsza w pełni i doskonale oczekiwała narodzin Mesjasza. Niech Maryja prowadzi nas przed Adwent do radości Bożego Narodzenia, a przez całe nasze życie do radości spotkania z Królem Wszechświata.