• Dzisiaj:

- Uroczystość Trójcy Świętej. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę, z których pokryjemy część kosztów remontu i wyposażenie kaplicy pogrzebowej oraz zakrystii.

  • W tym tygodniu:

- 12.06. wtorek; rozpoczynamy Nabożeństwo 40-to godzinne przed Uroczystością Bożego Ciała, patronalną uroczystością naszego kościoła parafialnego.

Nabożeństwu będzie przewodniczył ks. Adam Micun, duszpasterz akademicki z parafii Matki Kościoła w Białymstoku.

We wtorek i środę porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Od zakończenia Mszy św. o godz. 11.00 do Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu wg. następującego porządku:

  1. 12-13: Pawełki, Bilwinki, Brzozowy Hrud, Osiedle Zielone 4, ul. Jana Pawła II, ul. Cicha, ul. Hallera
  2. 13-14: Kurowszczyzna, Zaścianki, Osiedle Zielone 5 i 6, ul. Kryńska, ul. Majowa
  3. 14-15: Nowa Kamionka, Wojnachy, Osiedle Zielone 7 i 9, ul. Spokojna, ul. Nadrzeczna
  4. 15-16: Stara Kamionka, Osiedle Zielone 8 i 10, ul. Stawowa, ul. Emilii Plater, ul. Poprzeczna
  5. 16-17: Horczaki, Bobrowniki, Osiedle Zielone 11, ul. Wschodnia, ul. Wodna, ul. Wspólna
  6. 17-18: Drahle, Szyszki, Osiedle Zielone 12, ul. Kleeberga, ul. Nowa, ul. Mała, ul. Zimowa

- 13.06. wtorek; Wspomnienie św. Antoniego z Padwy kpł., Doktora Kościoła.

- 14.06. środa; Wspomnienie bł. Michała Kozala Bp. M..

- 15.06. czwartek; Uroczystość Bożego Ciała. Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy tradycyjną trasą po Mszy św. o godz. 11.00. Prosimy wzorem lat ubiegłych o udekorowanie ołtarzy. W Uroczystość Bożego Ciała nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy na nieszpory Eucharystyczne połączone z nabożeństwem czerwcowym i procesją Eucharystyczną wokół kościoła.

Serdecznie prosimy dzieci pierwszokomunijne, które mają piękne stroje (alby), aby zechciały ubogacić naszą procesję zarówno w Uroczystość Bożego Ciała, jak i przez Oktawę. Spotkanie organizacyjne w środę po wieczornej Mszy Świętej. Do pomocy przy chorągwiach i baldachimie zapraszamy również osoby dorosłe. Prosimy o pomoc w zebraniu płatków kwiatów dla białej procesji na czas Bożego Ciała i Oktawy. Kwiaty można przynosić do zakrystii Kościoła.

- 17.06. sobota; Wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego Zakonnika.

- Dnia 24.06. (sobota) wyrusza z Sokółki piesza pielgrzymka do Różanegostoku. Pielgrzymka zakończy się w Sanktuarium Różanostockim Mszą św. o godz. 17.00, 25.06. w niedzielę. Pragniemy, aby z naszej parafii wyruszyła grupa pielgrzymów. W związku z tym prosimy o zapisywanie się na pielgrzymkę i podanie czy osoba będzie korzystać z noclegu w Majewie i czy jest zainteresowana skorzystaniem z autokaru, aby wrócić do domu. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

  • Za tydzień:

- XI Niedziela Zwykła. W tym dniu jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich będzie obchodził ks. prał. Józef Kuczyński, wszystkim dobrze znany pierwszy proboszcz naszej parafii i budowniczy kościoła.

Zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00 podczas której ks. Prałat wraz z gośćmi będzie dziękować Bogu za otrzymane łaski i polecać się Bożej Opatrzności. Niech nasza obecność i modlitwa będą wyrazem wdzięczności za posługiwanie ks. prał. Józefa w naszej wspólnocie parafialnej

- O godz. 15.00 zapraszamy na festyn rodzinny na placu przy kościele. Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek do wspólnej rekreacji, aby ten radosny czas spędzić we wspólnocie ludzi, którzy razem wielbią Boga. O atrakcjach dowiemy się ze strony internetowej naszej parafii i plakatów.

Prosimy o pomoc w przygotowaniu stołu biesiadnego. Wszystkich, którzy mogli by upiec ciasto, zrobić sałatkę lub ogórki małosolne prosimy zgłosić to do czwartku Bożego Ciała pod numerem tel.: 504 132 069, dostępnym na stronie internetowej i na plakatach. Zapraszamy do wspólnej zabawy!!!