Dziś:

Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 15:00. Uroczystość Bożego Narodzenia obchodzi się przez osiem dni (oktawa), które są w randze święta. Serdecznie zachęcamy do udziału we Mszach św., które będą odprawiane o godz. 7:00 i 17:00.

W tygodniu:

 • W poniedziałek 26.12. święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00, 15:00 i 17:00. Tradycyjnie święcimy w tym dniu owies.
 • We wtorek 27.12. święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu święcimy wino.
 • We środę 28.12. święto św. Młodzianków, męczenników.
 • We czwartek 29.12. wspomnienie św. Tomasza Becketa, biskupa i męczennika.
 • W piątek 30.12. święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa.
 • W sobotę 31.12. wspomnienie dowolne św. Sylwestra, papieża. Ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynne za otrzymane łaski minionego roku po Mszy św. o godz. 17:00.
 • Od środy rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą. Po dwóch latach przerwy wymuszonej pandemią, pragniemy odwiedzić naszych parafian w ich domach, aby wspólnie prosić Nowonarodzonego, Jego Matkę i św. Józefa o błogosławieństwo na 2023 rok. Prosimy o przygotowanie krzyża, świec i wody święconej oraz zeszytów lub ćwiczeń do religii przez uczniów. Będziemy bardzo wdzięczni za oczekiwanie na księdza i powiadomienie sąsiadów o terminie kolędy. Prosimy, jeśli jest taka możliwość, o odprowadzenie duszpasterza do następnego mieszkania. Bardzo nam zależy, aby uaktualnić kartoteki tak, aby zawierały dane osób faktycznie należących do naszego Kościoła. Osoby, które wyprowadziły się na stałe lub czasowo zawsze mogą zawrzeć małżeństwo, ochrzcić dziecko w swojej rodzinnej parafii lub być pogrzebanym na parafialnym cmentarzu. Spotkanie kolędowe może być okazją do złożenia ofiary na potrzeby parafii. O jej wysokości proszę księdza poinformować, aby mógł ją zapisać. Ksiądz proboszcz serdecznie przeprasza, ale w tym roku z racji na niedomagania zdrowotne nie może uczestniczyć w odwiedzinach duszpasterskich. Zapewnia jednak o modlitwie w intencji odwiedzanych rodzin. W tym tygodniu kolędujemy:
  • * we środę od godz. 9:00 Stara Kamionka. Jeden ksiądz od numeru 1, drugi domy przy szosie do Krynek, a następnie od numeru 85 w kierunku Bobrownik.
  • * we czwartek od godz. 9:00 Stara Kamionka. Jeden ksiądz od numeru 86, drugi kolonie, a następnie od numeru 163.
  • * w piątek od godz. 9:00 Pawełki i Brzozowy Hrud. Jeden ksiądz Pawełki od numeru 1, drugi Brzozowy Hrud, kolonie Pawełek i Pawełki od numeru 42.
  • * w sobotę od godz. 9:00 Bilwinki i Wojnachy. Jeden ksiądz Bilwinki kolonie i wieś od numeru 1. Drugi ksiądz Wojnachy kolonie i od ostatnich numerów.

Za tydzień:

01.01.2023. Nowy Rok – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.