Dzisiaj:

 • XXX Niedziela zwykła w ciągu roku. Słowo Boże zachęca nas do refleksji co tak naprawdę w naszym życiu jest najważniejsze wśród ważnych i czy jest nim Bóg, który absorbuje naszą duszę, wolę i rozum i porządkuje miłość siebie i drugiego człowieka.

W tym tygodniu:

 • 01.11 we środę- Uroczystość Wszystkich Świętych, kieruje naszą uwagę na Kościół Triumfujący zbawionych w niebie i przypomina każdemu, każdej z nas, że na mocy chrztu św. jesteśmy do tej wspólnoty zaproszeni. Pragniemy wśród świętych w niebie widzieć także naszych bliskich zmarłych dlatego odwiedzamy ich groby i ogarniamy ich modlitewną pamięcią.
 • Msze św. w naszym Kościele w uroczystość Wszystkich Świętych będą odprawione o godz.: 7.00, 9.00, 11.00.
 • W tym dniu będziemy gościć przedstawiciela AWSD w Białymstoku na ręce, którego złożymy ofiary na funkcjonowanie tej Wyższej uczelni przygotowującej księży do służby w Kościele naszej Archidiecezji. Polecamy Seminarium waszej hojności.
 • Na Msze popołudniowe zapraszamy do parafii św. Antoniego na godz.: 15.00 i 18.00.
 • 02.11 we czwartek- Wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. w kościele o godz.: 7.00, 9.00, 17.00. Około 10.15 zapraszamy na cmentarz parafialny na Procesję za zmarłych. Po procesji będzie możliwość poświęcenia mogił.
 • Jest to także I-szy czwartek listopada prosimy o modlitwę w intencji powołań.
 • Od 02-06 listopada będziemy modlić się za zmarłych w nabożeństwie wypominkowym. Rozpocznie się ono o godz. 16.30, najpierw Różaniec za zmarłych, Nieszpory i Msza św. za naszych bliskich zmarłych wspomnianych w wypominkach. Na wypominki przyjmujemy do 01 listopada.
 • W dzień Zaduszny można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące za pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie tam modlitwy Ojcze nasz i Wierzę.
 • Raz dziennie w dniach 01-08 listopada odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę dowolną za zmarłych. Odpusty te można uzyskać pod zwykłymi warunkami:
 • - być w stanie łaski uświęcającej/ bez grzechu ciężkiego i przywiązania do jakiegokolwiek grzechu
 • -przyjąć komunię św.
 • Modlitw w intencjach Ojca Świętego
 • 03.11 w piątek- I-szy piątek listopada. Nabożeństwo ku czci NSJ po Mszy św. o godz. 7.00 i na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 16.30.
 • 04.11 w sobotę- wspomnienie św. Karola Boromeusza Biskupa. I-sza sobota listopada. Nabożeństwo ku czci NSM po Mszy św. o godz. 7.00. Nabożeństwo Wynagradzające NSM po Mszy św. wieczornej, Różaniec i rozważanie tajemnic różańcowych.
 • Dziękujemy panu Romualdowi Minczewskiemu za kwiaty ofiarowane do przystrojenia świątyni i jej otoczenia. Bóg zapłać.
 • Prosimy i przypominamy o segregacji śmieci na cmentarzu grzebalnym.
 • Nowenna Opieki NMP Matki Miłosierdzia będzie odprawiona w dniach 07-16.11.2023r. W ramach Nowenny 11.11 na godz. 14.45 są zaproszeni kandydaci do bierzmowania którzy spotkają się o godz. 16.00 w katedrze na Mszy św. z księdzem Arcybiskupem Metropolitą Białostockim. Dekanat Sokólski jest zaproszony na Nowennę opieki NMP Matki Miłosierdzia w sobotę 11 listopada na godz. 18.00. Organizujemy wyjazd autokarowy. Chętnych prosimy o zapisywanie się na ten wyjazd w zakrystii po Mszy św. lub w kancelarii parafialnej. Serdecznie zachęcam do udziału w tym religijnym wydarzeniu naszego kościoła diecezjalnego.
 • Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców od klasy 3 SP do Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii (ministranci). Zapisy i wszelkie informacje po każdej Mszy św. w zakrystii u ks. Andrzeja.

Za tydzień:

 • XXXI Niedziela Zwykła w ciągu roku zapraszamy na wspólną modlitwę
 • W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności +Joannę Olechno polećmy Ją Miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek…