Dzisiaj:

 • XXXI Niedziela zwykła Chrystus przypomina nam wszystkim, a zwłaszcza kapłanom, że kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony. Módlcie się Siostry i Bracia za nas powołanych do służby w Kościele Chrystusowym, abyśmy przede wszystkim wymagali od siebie świętości i świadectwem własnego życia pociągali ludzi do Chrystusa. Abyśmy nie wykorzystywali powołania do realizowania swoich osobistych ambicji i pragnień, ale głosili prawdę objawioną dostosowując do niej swoje życie.
 • Z racji na I-szą Niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólny różaniec, a następnie adoracja indywidualna do godz. 11.00. O godz. 16.30 zapraszamy na Wypominki.

W tym tygodniu:

 • 06.11 w poniedziałek w katedrze białostockiej Msza św. o godz. 18.00 za zmarłych Biskupów i kapłanów naszej archidiecezji. W naszym Kościele o godz. 16.30 Wypominki.
 • 07.11 we wtorek rozpoczyna się w Bazylice katedralnej Nowenna Opieki NMP Matki Miłosierdzia. Msze św. codziennie o godz. 18.00 do 16.11.2023r. Dekanat Sokólski zaproszony jest na sobotę 11.11. Organizujemy wyjazd autokarem o godz. 16.30 z przed kościoła. Serdecznie zachęcam do udziału, proszę zapisywać się na wyjazd dziś po Mszy św. w zakrystii.
 • 09.11 w czw.- Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 • 10.11 w pt.- Wspomnienie św. Leona Wielkiego papieża, Doktora Kościoła.
 • W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszam wspólnoty naszej parafii i wszystkich którym dobro Ojczyzny leży na sercu na modlitewne czuwanie w intencji Rzeczpospolitej Polskiej. Zjednoczmy się w modlitwie, abyśmy potrafili jak najmądrzej korzystać z daru wolności i potrafili go zagospodarować dla dobra wszystkich Polaków wierni tradycji chrześcijańskiej, z której wyrastamy.
 • 11.11 w sob.- Wspomnienie św. Marcina z Tours Biskupa.
 • Od wtorku wznawiamy codzienny różaniec w intencji pokoju na świecie o godz. 16.30 przed wieczorną Mszą św.
 • W niedzielę 12.11 w parafii Wniebowzięcia NMP w Sokółce przy ul. Targowej, Mszą św. o godz. 12.00 rozpoczną się katechezy przygotowujące młodych do zawarcia sakramentu małżeństwa. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 • W Uroczystość Wszystkich Świętych zebrano i przekazano dla Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego kwotę 4589 zł. Dziękujemy ofiarodawcom.

 • Serdeczne podziękowania niezawodnym parafianom za systematyczne sprzątanie cmentarza grzebalnego. Bóg zapłać.

Za tydzień:

 • XXXII Niedziela Zwykła będziemy ją przeżywać jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na pomoc Kościołowi Prześladowanemu.
 • Na godz. 11.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I-szej Komunii Świętej na comiesięczne spotkanie.
 • W II-gą niedzielę miesiąca prosimy o ofiary na pokrycie kosztów prowadzonych prac i opłacenie peletu na ogrzewanie kościoła
 • W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności +Eugenię Bakun, +Grażynę Jaroszewicz, +Henryka Paszko polećmy Ich Miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek…