• Dziś:

- 24. Niedziela w ciągu roku. Dziękujemy Bogu za otrzymane łaski i zawierzamy Bożej Opatrzności naszą przyszłość.

  • W tygodniu:

-Poniedziałek, 18.09, Święto św. Stanisława Kostki, Zakonnika, Patrona Młodzieży. O godz. 18.00 pragniemy przez Jego wstawiennictwo powierzać opiece Przedwiecznego dzieci i młodzież naszej parafii.

- Środa, 20.09, Wspomnienie św. Męczenników: Andrzeja i Jego towarzyszy.

- Czwartek, 21.09, Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Jest to dzień imienin ks. Mateusza. Pamiętajmy o Solenizancie w naszych modlitwach.

- Sobota, 23.09, Wspomnienie św. Ojca Pio z Pietralciny. Dzień imienin ks. Proboszcza. Pamiętajmy o dostojnym solenizancie w naszych modlitwach.

- W ubiegłą niedzielę zebrano na tacę na pokrycie kosztów prac remontowych kwotę 7351 złotych. Bóg zapłać ofiarodawcom.

- Od października rusza przygotowanie parafialne do przyjęcia sakramentów I-szej Komunii świętej i Bierzmowania. Zainteresowane osoby zostaną powiadomione o terminach spotkań. Można je także znaleźć na naszej stronie parafialnej.

- Proponujemy Wam, drodzy Parafianie, także dwie nowe inicjatywy duszpasterskie:

  1. Raz w miesiącu w IV niedzielę miesiąca, godzinę przed wieczorną Mszą Świętą spotkanie poświęcone pogłębieniu naszej wiary. Zapraszamy zwłaszcza młode małżeństwa, młodych rodziców odpowiedzialnych za religijne wychowanie swoich dzieci i pragnących bardziej świadomie uczestniczyć w życiu religijnym naszego Kościoła poznając głębiej prawdy naszej wiary. Pragniemy w ramach tych spotkań pochylać się nad problemami nurtującymi was w przeżywaniu swojej wiary.
  2. W pierwsze soboty po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na wieczory adoracji i uwielbienia pod hasłem „W sercu Maryi uwielbiamy Boga”. Będą się one kończyły Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

- Pozostaje adoracja w każdy piątek o godz. 15.00 w której mogą wziąć udział osoby niepracujące. Adoracja w 1-sze soboty stworzy możliwość także osobom bardziej aktywnym zawodowo na osobiste spotkanie z Bogiem
i rozmowę z Nim o swoim życiu.

  • Za tydzień:

- XXV Niedziela w ciągu roku. Zapraszamy na wspólne dziękczynienie. Dzieci zapraszamy szczególnie na Mszę świętą o godz. 11.00.

  • W tym tygodniu odszedł do wieczności:

+Romuald Woronowicz. Dziękujemy rodzinie zmarłego za ofiary zebrane zamiast kwiatów na potrzeby naszej parafii w kwocie 500 zł. Polećmy +Romualda Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niech mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.