• Dziś:

- I-sza Niedziela października. Po Mszy św. o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas parafialnej. Przez cały październik zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe codziennie po Mszy św. wieczornej, którą odprawiamy od dziś o godz. 17.00. Tych, którzy nie mogą przybyć do świątyni zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach czy wspólnotach sąsiedzkich. Za wspólne odmówienie 5 tajemnic różańcowych można uzyskać odpust zupełny. Na Nabożeństwo Różańcowe zapraszamy też dzieci, które będą mogły codziennie zbierać naklejki na specjalną planszę. Najbardziej gorliwe dzieci zostaną nagrodzone.

- Przypominamy i prosimy przypomnieć innym, że od dziś Msze św. wieczorne odprawiane są o godz. 17.00.

- Dziś w Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w kościele św. Antoniego nasza Archidiecezja przeżywa Dzień Eucharystii. Główna Msza św. o godz. 11.00 pod przewodnictwem Abp Tadeusza Wojdy.

  • W tym tygodniu:

- 2.10. – poniedziałek –Wspomnienie św. Aniołów Stróżów

- 4.10. – środa – Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

- 5.10. - czwartek - I-szy czwartek października. Modlitwa o powołania o godz. 16.30.

- 6.10. - piątek - I-szy piątek października. Nabożeństwo ku czci NSJ po Mszy św. o godz. 7.00 i przed Mszą św. wieczorną o godz. 16.45.

- 7.10. - sobota - Wspomnienie NMP Różańcowej, I-sza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci NSM po Mszy św. o 7.00 i 17.00. Nabożeństwo I-sobotnie po Mszy św. wieczornej będzie rozbudowane i połączone z Adoracją Najświętszego Sakramentu i Godzina Uwielbienia od 20.00 do 21.00. Serdecznie zapraszamy!

- W najbliższą sobotę będziemy przeżywali narodową Modlitwę Różańcową 'Różaniec do granic'. Kościół św. Antoniego jest wyznaczony na kościół stacyjny. Msza św. o godz. 11.00, a procesja z czterema częściami różańca rozpocznie się o godz. 14.00.

- Organizowany jest wyjazd Kół Różańcowych do Różanegostoku. Chętnych prosimy o zapisywanie się na ten wyjazd.

- 21.10. w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku odbędzie się premiera spektaklu 'Popiełuszko' w reżyserii Jana Nowary. Szczegóły znajdziecie na plakacie w przedsionku kościoła i na stronie parafialnej. Zachęcamy do skorzystania z propozycji Teatru.

- 11.10. w przyszłą środę przyjadą klerycy AWSD w Białymstoku z prośbą o zboże, ziemniaki i warzywa na potrzeby Seminarium. Wzorem lat ubiegłych proszę o zbiórki w poszczególnych miejscowościach i dostarczenie na godz. 9.00 na parking przy kościele od strony u. Jana Pawła.

  • Za tydzień:

- XXVII Niedziela Zwykła. Na godz. 11.00 zapraszamy na Mszę św. wszystkie dzieci przygotowujące się do przyjęcia I-szej Komunii Świętej wraz z rodzicami.

- Prosimy o ofiary na realizację prac remontowych w naszej parafii.

  • W tym tygodniu odszedł do wieczności:

+ Wojciech Kieda

Polećmy go Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niech mu

świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.