• Dziś:

- Na godzinę 16.00 zapraszamy na spotkanie katechizmowe do kościoła. Pragniemy przybliżyć naukę Kościoła Katolickiego w oparciu o obowiązujący Katechizm Kościoła Katolickiego i wspólnie szukać odpowiedzi na nurtujące nas problemy dotyczące wyznawanej wiary i molarności. Zapraszamy młodych rodziców, małżonków odpowiedzialnych za chrześcijańskie wychowanie swoich dzieci oraz wszystkich chętnych.

- Dzisiaj taca przeznaczona jest na Dzieło Misyjne Kościoła.

  • W tym tygodniu:

- 28.10. - sobota - Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Dzień imienin naszego Arcybiskupa Tadeusza Wojdy. Tego dnia o godz. 18.00 w Katedrze pw. Wniebowzięcia NMP w Białymstoku zostanie odprawiona Msza św. w intencji Dostojnego Solenizanta. Prosimy o włączenie się w modlitwę w intencji naszego Arcybiskupa.

- Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej i Wspólnota Trudnych Małżeństw 'Sychar' zapraszają na wykłady otwarte ks. Marka Dziewieckiego. Program wykładów w dniach 28 i 29.10.2017 r. znajdziecie na stronie internetowej parafii i na tablicy ogłoszeń.

28.10.2017 r.

18.00 - Msza św. z homilią ks. Dziewieckiego w parafii pw. Świętej Rodziny w Białymstoku

29.10.2017 r.

10.00 - 12.30 - wykład otwarty 'Miłość - wierność - uczciwość - komu to jeszcze potrzebne?' w Centrum Wystawienniczo - Konferencyjnym na ul. Kościelnej 1a

15.00 - 17.30 - wykład otwarty 'O miłości w małżeństwie i rodzinie' w Centrum Wystawienniczo - Konferencyjnym na ul. Kościelnej 1a

18.00 - Msza św. z homilią - Katedra Białostocka

- Papieskie Dzieła Misyjne Archidiecezji Białostockiej zapraszają na wystawę misyjną 'Tua Mbae. Misja w argentyńskiej selwie'. Otwarcie wystawy poświęcone 15-letniej pracy naszych kapłanów w Argentynie odbędzie się 23.10.2017 r. o godz. 11.00 w Centrum Wystawienniczo - Konferencyjnym na ul. Kościelnej 1a .

- Na Dzieło Nowego Tysiąclecia zebrano do puszek 646 zł. Na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku zebrano 1312 zł. Na Radio Maryja we wrześniu zebrano 830 zł. Dziękujemy ofiarodawcom.

- Wypominki w naszej parafii od 2 do 6.11.2017 r. o godz. 16.30. Różaniec wypominkowy, a następnie Msza św. z Nieszporami żałobnymi w intencji wspomnianych zmarłych. Kartki na poszczególne dni znajdziecie w przedsionku kościoła. Prosimy imiona i nazwiska wpisywać czytelnie w mianowniku.

- Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy swoją pracą pomagają nam w utrzymaniu porządku w świątyni, na cmentarzu przykościelnym i cmentarzu grzebalnym. Do pracy na cmentarzu grzebalnym zapraszamy w najbliższą środę na godz. 9.00.

  • Za tydzień:

- XXX Niedziela w ciągu roku. W naszej parafii Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. W tym dniu będziemy gościć przedstawiciela AWSD w Białymstoku. Ofiary zebrane na tace są przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium. Wesprzyjmy Serce Archidiecezji życzliwymi ofiarami.

- Za tydzień będzie okazja po Mszach św. poprzeć podpisem Inicjatywę Ustawodawczą 'Zatrzymaj aborcję'. Chodzi o zakaz prawny zabijania dzieci nienarodzonych, chorych lub zagrożonych upośledzeniem. Osoby, które zechcą wesprzeć tę inicjatywę prosimy o zabranie ze sobą numeru PESEL.

- Serdecznie zapraszamy na spotkanie rodziców ministrantów w niedzielę, 29.10.2017 r. po Mszy św. o godz. 11.00. Uprzejmie prosimy o obecność przynajmniej jednego z rodziców.