• Dziś:

- W naszej parafii przeżywamy Uroczystość Rocznicy Konsekracji naszej Świątyni. Dziękujemy Bogu za to miejsce poświęcone Jego obecności, w którym możemy Boga wielbić i przedstawiać Mu na modlitwie nasze potrzeby. Dziękujemy Bogu za wszystkich ludzi, którzy przyczynili się swoimi ofiarami i pracą do jej wybudowania. Polecamy wszystkich z ks. Prałatem Józefem Kuczyńskim na czele łaskawej opiece Wszechmogącego.

- Na ręce alumna Mariusza i całej społeczności AWSD w Białymstoku wraz z ofiarami pieniężnymi składamy obietnicę modlitewnej pamięci i życzymy wszelkiej pomyślności.

- Dzisiaj również będzie okazja, po każdej Mszy św., aby poprzeć podpisem Inicjatywę Ustawodawczą 'Zatrzymaj aborcję'. Chodzi o zakaz prawny zabijania dzieci nienarodzonych, chorych lub zagrożonych upośledzeniem. Osoby, które zechcą wesprzeć tę inicjatywę prosimy o złożenie podpisu i numeru PESEL przy wyjściu z kościoła.

  • W tym tygodniu:

- 1.11. - środa - Uroczystość Wszystkich Świętych. Nabożeństwa w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Nie ma Mszy św. o godz. 17.00!

- 2.11. - czwartek - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Dzień Zaduszny. Msze św. w kościele o godz. 7.00 i 17.00. Na cmentarzu grzebalnym nabożeństwo za zmarłych o godz. 9.00 (jeżeli pogoda pozwoli). Od czwartku do poniedziałku 6.11. nabożeństwo Wypominkowe o godz. 16.30, następnie Msza św. w intencji zmarłych wspomnianych w wypominkach. Pierwszy czwartek listopada. Po Mszy św., o godz. 7.00 modlimy się w intencji powołań.

- 3.11. - piątek - I-wszy piątek listopada. Nabożeństwo ku czci NSJ po Mszy św. o godz. 7.00. O godz. 15.00 Adoracja cotygodniowa Najświętszego Sakramentu. O 16.30 Wypominki

- 4.11. - sobota - Wspomnienie św. Karola Boromeusza Bp. I-wsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci NSM po Mszy św. o godz. 7.00 i 17.00. Nabożeństwo wieczorne będzie przedłużone adoracją Najświętszego Sakramentu aż do godz. 21.00. O godz. 20.00 godzina uwielbienia. W Katedrze Białostockiej o godz. 18.00 będzie odprawione nabożeństwo za zmarłych biskupów i kapłanów.

- Od 1 do 8.11 można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza grzebalnego. W dniu 2.11. odpust zupełny za nawiedzenie kościoła lub kaplicy publicznej. Warunkiem uzyskania odpustu jest:

* modlitwa w intencji Ojca Świętego: Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

* stan łaski uświęcającej

- Dziękuję za pomoc w porządkowaniu cmentarza grzebalnego dziesięciu osobom pracującym w minioną środę na naszej parafialnej nekropolii.

- Dziękuję za oczyszczenie i konserwacją wszystkich drewnianych elementów wystroju świątyni osobom pragnącym pozostać anonimowymi. Dziękuję za tą inicjatywę i jej realizację.

- Serdeczna prośba o segregację śmieci cmentarnych. Szkło, plastik, folie i sztuczne kwiaty składamy do kontenerów; kwiaty, gałęzie, liście i ziemię obok kontenerów.

- Kuria Metropolitalna Białostocka zaprasza duchowieństwo, osoby konsekrowane i wiernych świeckich naszej Archidiecezji z okazji uroczystości nałożenia paliusza Księdzu Arcybiskupowi Tadeuszowi Wojdzie, która odbędzie się w katedrze białostockiej dnia 5.11.2017 r. o godz. 11.00.

  • Za tydzień:

- XXXI niedziela w ciągu roku. I-wsza niedziela listopada. Po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja.