• Dziś:

- Rozpoczynamy Adwent.

- Msze św. roratnie w niedziele adwentu o godz. 6.00. W dni powszednie w poniedziałek i sobotę o godz. 7.00 i w środę o godz. 17.00. Adwent ma charakter radosnego oczekiwania. Oczekiwania na obchody pamiątki pierwszego przyjścia Jezusa jako Dzieciny narodzonej w Betlejemskiej grocie. Oczekiwania także na powtórne przyjście Jezusa jako Króla Wszechświata, który ostatecznie rozprawi się ze złem. Czas oczekiwania jest czasem wyciszenia i przygotowania na przybycie gościa, aby być gotowym i niczego ważnego nie pominąć.

- Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 15-17.12. (od piątku do niedzieli).

  • W tym tygodniu:

- 6.12. - środa - Wspomnienie św. Mikołaja Biskupa

- 7.12. - czwartek - Wspomnienie św. Ambrożego Bp. i Dr Kościoła.

- 8.12. - piątek - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. jak w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 17.00.

- Adwentowy dzień skupienia małżeństw niesakramentalnych pod hasłem 'Towarzyszyć, rozeznać, integrować, to co słabe' odbędzie się dnia 10.12.2017 r. o godz. 17.00 w dolnym kościele Ducha Świętego w Białymstoku (ul Sybiraków). W programie niedzielna Eucharystia z nauką adwentową oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Spotkania małżeństw niesakramentalnych odbywają się w dolnym kościele Ducha Świętego w Białymstoku w każdą drugą niedziele miesiąca o godz. 17.00.

- Podlaski Komendant Wojewódzki PSP apeluje: Rozpoczął się sezon grzewczy. Wraz ze spadkiem temperatury coraz częściej używamy wszelkich urządzeń grzewczych w naszych domach. Jednak piece, kominki i podgrzewacze stanowią także poważne źródło zagrożeń pożarowych. Co roku w naszym województwie we własnym, wydawałoby się bezpiecznym domu ginie kilkadziesiąt osób. Dlatego APELUJĘ do wszystkich mieszkańców naszego regionu o zachowanie szczególnej ostrożności przy dogrzewaniu i ogrzewaniu waszych mieszkań i domów. Pamiętajmy o regularnym czyszczeniu i udrażnianiu kominów oraz zapewnieniu sprawnej wentylacji w pomieszczeniach mieszkalnych. Dbajmy o bezpieczeństwo Swoje i naszych bliskich.

- Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokółce informuje, iż Wigilia dla Samotnych odbędzie się 13.12.2017 r., o godz. 10.00, w Kawiarni 'Lira', przy ul. Grodzieńskiej 1.

- Kolejny już tydzień Pan Adam będzie roznosił po domach poświęcone opłatki wigilijne wg. następującego porządku. W tym tygodniu:

Poniedziałek od 16.00 ul. Cicha, Wspólna, Spokojna, Nadrzeczna

Wtorek od 16.00 ul. Stawowa, Poprzeczna, Zdrojowa, Lniana

Środa od 16.00 ul. Osiedle Zielone 3B, 4, 5, 6, 7, 8

Czwartek od 16.00 ul. Osiedle Zielone 9, 10, 11, 12

Piątek od 16.00 ul. Majowa, Wschodnia

Sobota od 9.00 Stara Kamionka

Złożone ofiary niech będą wyrazem aprobaty dla Jego posługi w naszej parafii.

  • Za tydzień:

- Na godz. 11.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Podczas Mszy św. dzieci otrzymają medaliki MB.

- Za tydzień przed kościołem zbiórka puszek na rzecz 32-letniej Karoliny Bogusz. Karolina od pół roku zmaga się z nowotworem złośliwym żołądka. Choroba postępuje w zastraszającym tempie. Zbieramy pieniądze na kontynuację leczenia w niemieckiej klinice, jedynym miejscu, które dało nadzieję na wygranie z chorobą i pozbycie się bólu. Pomóżmy Karolinie.

  • W tym tygodniu odeszła do wieczności:

+ Janina Birkos

Polećmy ją Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niech jej świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.