Dziś:

- Podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej otrzymają medaliki NMP. Przypominamy osobom, które zgłosiły się na wyjazd do Seminarium na sztukę 'Za pięć godzin zobaczę Jezusa', że autokar odjedzie spod kościoła o godzinie 13.30.

- Adwentowe Roraty w niedzielę o godz. 6.00, w poniedziałki i soboty o godz. 7.00, we środę o godz. 17.00.

- Rekolekcje Adwentowe w dniach 15-17.12.2017. W piątek i sobotę Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. W niedzielę dodatkowo Msza św. o godz. 6.00. Rekolekcjom będzie przewodniczył ks. Adam Micun. W ramach rekolekcji w piątek będzie spotkanie dla dzieci i młodzieży w szkole na Zielonym Osiedlu. Dziękujemy Dyrekcji szkoły za życzliwą pomoc w zorganizowaniu tego spotkania.

W tym tygodniu:

- 13.12. - środa - Wspomnienie św. Łucji Dz. Na godz. 11.00 zapraszamy Róże Żywego Różańca na wspólną modlitwę.

- 14.12. - czwartek - Wspomnienie św. Jana od Krzyża Kpł. Dr K.

- Prosimy o dary żywnościowe na paczki dla osób potrzebujących na święta. Zbiórka będzie prowadzona do przyszłej niedzieli włącznie. Dary prosimy składać przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego.

- Przypominamy dzieciom o prośbie św. Bp Mikołaja o ozdoby choinkowe na świąteczne drzewko w naszej świątyni .

- 22.12. w piątek przed Wigilią będziemy odwiedzać chorych i starych parafian, aby mogli przygotować się duchowo na zbliżające się Święta. Osoby te możemy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

- Pan Adam, nasz organista zapuka w tym tygodniu z opłatkami do mieszkańców:

Czwartek od 16.00 Kurowszczyzna, Zaścianki

Piątek od 16.00 Wojnachy

Sobota od 9.00 Pawełki, Bilwinki, Brzozowy Hród i Szyszki

Złożone ofiary niech będą wyrazem aprobaty dla Jego posługi w naszej parafii.

Za tydzień:

- Na godz. 11.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia Bierzmowania. Po Msy św. katecheza w kaplicy pod zakrystią.

- O godz. 16.00 Spotkanie Katechizmowe dla chętnych pogłębienia wiedzy religijnej.

- Dzieci ze świetlicy zapraszają na kiermasz ozdób świątecznych, z którego ofiary przeznaczą na organizację ferii zimowych.

-W ciągu najbliższych dwóch tygodni adwentu są jeszcze wolne intencje Mszy św.

- Dla podkreślenia sacrum wieczoru wigilijnego przed Uroczystością Bożego Narodzenia i wyjątkowej wymowy opłatka, którym dzielimy się w rodzinnym gronie, oraz dla uszanowania adwentowej zadumy nie organizujemy opłatków dla poszczególnych wspólnot naszej parafii przed Świętami. Wszystkich zaś, to jest: Scholę Parafialną, Ministrantów, Oazę, Dzieci ze świetlicy, Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym, Rodziny Nazaretańskie, Matki w Modlitwie, Chór Parafialny, Rade Parafialną, Grono Przyjaciół Seminarium, Rodzinę Radia Maryja, Koła Różańcowe zapraszamy na spotkanie kolędowe w sobotę 30.12.2017 o godz. 10.00 w Polskim Domu Rodzinnym Serce przy ul. Kryńskiej.