• Dziś:

- IV Niedziela Adwentu i zarazem Wigilia Bożego Narodzenia. Tradycyjnie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych a głównym posiłkiem dzisiejszego dnia jest uroczysta wieczerza. Wieczerza Wigilijna ma charakter religijny. Rozpoczynamy ją od znaku krzyża i fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza (2, 1-14) i wspólnej modlitwy. Pamiętamy w modlitwie o naszych bliskich zmarłych, których zabrakło przy wigilijnym stole. Następnie łamiemy się opłatkiem składając sobie życzenia. Spożywamy potrawy postne pielęgnując zwyczaje: sianko pod obrusem, wolne nakrycie dla niespodziewanego gościa oraz wspólne śpiewanie kolęd. Profanacją wigilijnego stołu byłby alkohol.

- Dziś nie ma Mszy Świętej wieczornej.

  • W tym tygodniu:

- O północy zapraszamy wszystkich na Mszę Świętą zwaną Pasterką, którą rozpoczniemy świętowanie Uroczystości Bożego Narodzenia. O godz. 23.30 zapraszamy na wspólne kolędowanie. W dniu jutrzejszym Msze Święte będą odprawiane w dzień o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. W pierwszy dzień Bożego Narodzenia nie ma Mszy Świętej wieczornej.

- 26.12 - wtorek – święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedziele.

- 27.12 – środa – święto św. Jana Ap. Ew. Błogosławimy wino

- 28.12 – czwartek – święto św. Młodzianków

- Uroczystość Narodzenia Pańskiego obchodzi się przez osiem dni (oktawa). Zapraszamy na Msze Święte codziennie o godz. 7.00 i 17.00.

- Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

- w II-gą niedziele grudnia na prace remontowe zebrano 6250 zł

- Mikołaj zaczął montaż ogrzewania w naszym kościele. Mam nadzieję, że wkrótce nie będziemy już marznąć. Mikołaj liczy na pomoc parafian, wszystkich parafian, a okazją do tego będzie rozpoczynająca się kolęda.

- Kolędę rozpoczynamy od 28.12. Porządek kolędy znajdziemy na stronie internetowej parafii i na tablicy ogłoszeń. W tym tygodniu odwiedzimy z kolędą Starą Kamionkę. Prosimy tradycyjnie o przygotowanie na kolędę stołu z krzyżem, świecami i wodą święconą. Kolędę na wsiach rozpoczynamy o godz. 9.00 w Sokółce o godz. 16.00. Prosimy o powiadomienie sąsiadów o terminie kolędy. Składając ofiarę księdzu określmy ile ofiarowujemy na potrzeby parafii a ile za kolędę. Serdecznie prosimy o ofiary na ogrzewanie kościoła.

- Wszystkie Wspólnoty naszej parafii: Scholę Parafialną, Ministrantów, Oazę, Dzieci ze świetlicy, Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym, Rodziny Nazaretańskie, Matki w Modlitwie, Chór Parafialny, Rade Parafialną, Grono Przyjaciół Seminarium, Rodzinę Radia Maryja, Koła Różańcowe zapraszamy na spotkanie kolędowe w sobotę 30.12.2017 o godz. 10.00 w Polskim Domu Rodzinnym Serce przy ul. Kryńskiej.

  • Za tydzień:

- Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Ostatni dzień roku kalendarzowego. Na godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne za łaski 2017 roku.