• Dziś:

- Na Mszy św. o godz. 11.00 spotykamy się z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. katecheza dla młodzieży.

- Przeżywamy tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Prośmy Chrystusa, aby wszyscy Jego wyznawcy stanowili jedno i potrafili zjednoczyć siły do budowania Królestwa Bożego na ziemi.

  • W tym tygodniu:

- 24.01. - środa - Wspomnienie św. Franciszka Salezego Bp Dr Kościoła

- 25.01. - czwartek - Święto nawrócenia św. Pawła Ap. Zakończenie tygodnia modlitw o jedność chrześcijan

- 26.01. - piątek - Wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa Bp

- 27.01. - sobota - Wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza Bp
- Dzieci i młodzież szkolna rozpoczęły ferie zimowe. Życzymy miłego, aktywnego i bezpiecznego wypoczynku pod troskliwą opieką rodziców i opiekunów. Opiece Matki Bożej zawierzamy dzieci i młodzież. Dzieciom ze świetlicy życzymy opieki św. Józefa.

- Dziękuję p. Romanowi i Grzegorzowi Cichowlas za zorganizowanie transportu peletu do ogrzewania świątyni.

- Dziękuję naszym wiernym i niezawodnym parafianom, panom: Adamowi Szumiło, Czesławowi i Wojciechowi Łapiczom, Franciszkowi Raube, Kazimierzowi Borowikowi, Andrzejowi Matuk i pani Marioli Prokop za pracę przy rozładunku i odśnieżaniu placu kościelnego.

- Na potrzeby prac remontowych w parafii, w ostatnią niedzielę zebrano 5361 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

- Katechezy przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się 18.02. o godz. 15.30.

- Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy w związku z sezonem ogrzewczym:

Sezon zimowy niesie ze sobą zagrożenia związane z ogrzewaniem mieszkań- pożary i zaczadzenia. Krajowa Izba Kominiarzy popiera kampanię prewencyjną CZAD I OGIEŃ - OBUDŹ CZUJNOŚĆ prowadzoną przez MSWiA i PSP.

Utrzymanie instalacji grzewczo- kominowych w dobrym stanie technicznym, spalanie paliw dobrej jakości, oraz okresowe czyszczenia kominów jest ekonomiczne i proekologiczne. Ma zasadniczy wpływ na zmniejszenie emisji toksycznych gazów i pyłów do atmosfery, a w efekcie zmniejszenie smogu.

Równocześnie zachęcamy do instalacji czujników tlenku węgla, oraz dymu- takie urządzenia mogą uratować zdrowie, a nawet życie mieszkańców.

- Biuro Radia Maryja przy parafii św. Antoniego uprzejmie informuje, że rozlicza bezpłatnie 1 % zapłaconego podatku, dla tych, którzy pragną go przekazać Fundacji Nasza Przyszłość przy Radiu Maryja. Zapraszamy do odwiedzenia biura w dniach otwarcia, zabierając ze sobą PIT za 2017 r.

  • Za tydzień:

- IV Niedziela Zwykła. Na 16.00 zapraszamy chętnych na spotkania katechizmowe.

  • W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Zdzisław Kuklik

+ Wincenty Kucaba

+ Krzysztof Dowgiert

Polećmy ich Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niech im

świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.