• Dziś:

- I-sza niedziela marca. Po Mszy św. o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i Gorzkie Żale.

- W tym roku przypada 10 rocznica Wydarzenia Eucharystycznego w Sokółce. Jezus w Sokólskiej Cząsteczce pozostawił nam odrobinę swojego Serca, serca w agonii, serca umęczonego z miłości. Przypomniał w ten sposób właśnie nam, że Jego Serce wciąż bije w sakramentalnych znakach Chleba i Wina, aby nawiązać z nami dialog miłości. Z inicjatywy Abpa Tadeusza od 4.03 do 7.10. będziemy w kolejne I-sze niedziele miesiąca pochylać się nad tą tajemnicą, aby uczynić prawdziwie Eucharystię centrum naszego życia chrześcijańskiego.

  • W tym tygodniu:

- 5.03. - poniedziałek - Uroczystość św. Kazimierza Królewicza. Głównego patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej. Msza św. z udziałem księży biskupów z Metropolii Białostockiej, przedstawicielami władz i związków zawodowych Solidarność odbędzie się o godz. 18.00 w kościele pw. św. Kazimierza w Białymstoku.

- 8.03. - czwartek - Międzynarodowy Dzień Kobiet. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszych pań na godz. 17.00.

- Nabożeństwa pasyjne w naszej parafii będą odprawiane według następującego porządku:

Gorzkie Żale: Środa i sobota po Mszy św. o godz. 17.00.

Niedziela po Mszy św. o godz. 11.00.

Droga Krzyżowa: Piątek po Mszy św. o godz. 17.00 (dorośli).

Sobota o godz. 15.00 (dzieci)

Zachęcamy do odprawiania tych nabożeństw w poszczególnych miejscowościach. Chętnie w miarę możliwości księża wezmą udział w Drodze Krzyżowej, czy Gorzkich Żalach odprawianych poza kościołem.

Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu 18.03.2018 i potrwają trzy dni do wtorku. Rekolekcjom będzie przewodniczył ks. Adam Micun.

- Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na wielkopostne rekolekcje związków niesakramentalnych pt. 'Kto będzie zbawiony?' 11-12.03.2018 r. w dolnym kościele pw. Ducha Świętego w Białymstoku. W programie 11.03. godz. 17.00 niedzielna Eucharystia z nauką rekolekcyjną i konferencja; 12.03. godz. 18.00 adoracja krzyża z nauką rekolekcyjną. Rekolekcje prowadzi ks. Bogusław Urban.

- Rekolekcje Wielkopostne Parlamentarzystów, Pracowników Administracji Rządowej, Samorządowej i Prawników odbędą się w dniach 11-12.03.2018 r. Msza św. codziennie o godz. 19.30 w starym kościele farnym w Białymstoku. Rekolekcje poprowadzi o. Andrzej Batorski z Zakonu Jezuitów.

- Wzorem lat ubiegłych Papież Franciszek w tegorocznym Orędziu na Wielki Post zachęca do włączenia się w inicjatywę '24 godziny dla Pana'. Odpowiadając na ten apel Metropolita Białostocki zadecydował, że w naszej Archidiecezji będzie to Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku - dolny kościół. Będzie on otwarty od godz. 21.00 w piątek 9.03 do 21.00 w sobotę 10.03. Przez ten czas będzie możliwość adoracji eucharystycznej i możliwość spowiedzi sakramentalnej.

- Caritas naszej Archidiecezji w Białymstoku na ul. Kolejowej 26A otworzył Punkt Konsultacyjno - Informacyjny o problemach alkoholowych. Jeżeli problem alkoholowy dotyczy Ciebie lub twoich bliskich możesz skorzystać z bezpłatnej i anonimowej pomocy od poniedziałku do piątku. Godziny otwarcia i telefon na tablicy ogłoszeń i stronie parafialnej. Pon 11.30 - 15.00; Wt 9.30 - 13.00; Śr 9.30 - 13.00; Czw 13.30 - 17.00; Pt 9.30 - 13.00. Telefon: 85 722 25 21.

- Na Radio Maryja zebrano i wpłacono w lutym kwotę 454 zł.

  • Za tydzień:

- IV Niedziela Wielkiego Postu. Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia pierwszej Komunii św.

  • W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Marek Kościuk

+ Helena Rećko

+ Stanisława (f) Grzyb

Polećmy ich Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niech im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.