• Dziś:

- V Niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne pod przewodnictwem ks. Adama Micuna, które potrwają do wtorku włącznie. W pon. i wt. Msze św. z nauką rekolekcyjną wg porządku niedzielnego. W poniedziałek i wtorek na Msze św. o godz. 9.00 zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej do klas V. Zaś młodzież od kl. VI szkoły podstawowej, oraz gimnazjum i szkoły średniej w poniedziałek i wtorek na godz. 12.30. W ramach wtorkowego Nabożeństwa Biblijnego świadectwo swego chrześcijaństwa złoży znany, polski aktor p. Adam Woronowicz.

- Dziś imieniny obchodzi ks. Abp Edward Ozorowski, Wspomnijmy w modlitwach dostojnego solenizanta.

- Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania ma swoje comiesięczne katechezy w kaplicy pod zakrystią.

- Dziś po Mszy św. wieczornej, na godz. 18.00 zapraszamy wszystkich na Misterium Męki Pańskiej na gitarę, perkusję i piasek w wykonaniu Katarzyny Perkowskiej, Piotra Kurstaka i Witolda Wilka. Serdecznie zapraszamy wszystkich do skorzystania z tego przeżycia religijno- artystycznego, a na ręce p. Burmistrz Ewy Kulikowskiej składam podziękowania dla Urzędu Miasta Sokółki za pomoc w zrealizowaniu tego projektu.

- Przy wyjściu z kościoła zachęcam do skorzystania z kiermaszu świątecznego przygotowanego przez młodych naszej parafii, Świetlicę pod aureolą św. Józefa, młodzież oazową, Świetlicę ze Starej Kamionki, oraz przyjaciół. Kiermasz jest okazją wsparcia działania naszej Świetlicy, także w perspektywie zbliżających się wakacji.

  • W tym tygodniu:

- 19.03. - poniedziałek - Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, dzień imienin ks. prał. Józefa Kuczyńskiego, naszego dostojnego rezydenta- emeryta. Życzymy ks. Józefowi wielu pogodnych lat życia w zdrowiu, w otoczeniu życzliwych i wdzięcznych ludzi. Oby jesień życia ks. Prałata upływała w blasku Słońca Sprawiedliwości- Jezusa Chrystusa i Jego Matki. Msza św. w intencji ks. Prałata będzie odprawiona we wtorek 20.03. o godz. 17.00, na zakończenie Rekolekcji.

- W ubiegłą niedzielę zebrano na tacę, na prace remontowe kwotę 6 885 zł. Serdeczne podziękowania ofiarodawcom.

- Wczoraj rozwieziono 67 paczek żywnościowych do rodzin znajdujących się w trudniejszej sytuacji materialnej. Dziękuję wolontariuszom pełnoletnim i młodzieży przeprowadzającym zbiórkę żywności w Sokólskich Biedronkach, wolontariuszom przygotowującym paczki i radnym, którzy dostarczyli je do osób zainteresowanych.

- W tym roku nie organizujemy zbiórki żywności w kościele, ale wszystkich, którzy chcieliby za pośrednictwem Kościoła złożyć jałmużnę wielkopostną, aby w przyszłą niedzielę Męki Pańskiej- Niedzielę Palmową złożyć ofiarę do puszki po skończonym nabożeństwie na rzecz Dawida Paszko. Ten młody człowiek, parafianin z Wniebowzięcia NMP w Sokółce uległ w ubiegłym roku wypadkowi, w którym stracił lewą rękę razem z barkiem i częścią obojczyka. Jałmużna wielkopostna może pomóc w zdobyciu protezy, która ułatwi Dawidowi życie, które dopiero się zaczyna.

- 24.03. - sobota - Młodzież od klasy VII i II gimnazjum, oraz starsza weźmie udział w Światowym Dniu Młodzieży w wymiarze diecezjalnym, koszt 10 zł (koszt autokaru). Zapisy do środy, wszelkie informacje u ks. Mateusza.

- Zgodnie z oczekiwaniami naszych parafian, organizujemy pielgrzymkę autokarową do Wilna i Trok w terminie 14-15.04.2018 r. Koszt wyjazdy to 200 zł. Zapisy do 8.04. w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Wszelkie informacje u ks. Mateusza. Ilość miejsc ograniczona.

- Biuro Radia Maryja przy parafii św. Antoniego organizuje dwudniowa pielgrzymkę autokarową po Ziemi Warmińskiej. Termin 5-6.05.2018. Przewidywalny koszt ok. 140 zł. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.

- Można zgłaszać chorych do spowiedzi wielkanocnej. Chorych planujemy odwiedzić w sobotę 24.03. od godz.9.00. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

- W nocy z 23 na 24.03. odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczyna się ona Mszą św. o godz. 21.00 w Grabówce. Spis tras, informacje, oraz potrzebne materiały znajdują się na stronie internetowej www.edk.org.pl. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tej radykalnej formy Drogi Krzyżowej.

- W sobotę 24.03. po Drodze Krzyżowej ok. 15.45 zapraszam na spotkanie organizacyjne lektorów, psałterzystki i Białą Procesję.

  • Za tydzień:

- Niedziela Palmowa - Męki Pańskiej, Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00, Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczysta procesja z palmami przed Mszą św. o godz. 11.00 rozpocznie się przy Krzyżu Misyjnym. Od przyszłej niedzieli Msza św. po południu będzie odprawiana o godz. 18.00.

- Zapraszamy na Mszę św. wieczorną do parafii św. Antoniego. Po Mszy św. o godz. 19.00 wyruszy do naszego kościoła Droga Krzyżowa ulicami Sokółki. Serdecznie zachęcam wszystkich, którzy czują się na siłach, aby pokonać tę trasę, do wzięcia udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i zamanifestowaniu w ten sposób swego przywiązania do Krzyża i Ewangelii.

- W poniedziałek i wtorek na godz. 9.00 zapraszamy dzieci do V kl. szkoły podstawowej z Zielonego Osiedla i Starej Kamionki, natomiast na dodatkowe spotkanie modlitewne o godz. 12.30 młodzież klas VI-VII szkoły podstawowej, II-III gimnazjum, oraz młodzież szkoły średniej. Prosimy dyrekcję naszych szkół, nauczycieli i wychowawców o pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu Rekolekcji.

  • Wkrótce TRIDUUM PASCHALNE. Poniżej przedstawiamy jego przebieg w naszej parafii:

29.03.2018 WIELKI CZWARTEK

KATEDRA BIAŁOSTOCKA - godz. 9.00 Msza Krzyżma

NCiKCh Sokółka - godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej

Adoracja do godz. 20.00 (możliwość Spowiedzi)

30.03.2018 WIELKI PIĄTEK

NCiKCh Sokółka - godz. 7.00 Ciemna Jutrznia

godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego

godz. 18.00 Nabożeństwo Męki Pańskiej

Adoracja do godz. 22.00 (możliwość spowiedzi)

31.03.2018 WIELKA SOBOTA

NCiKCh Sokółka - godz. 7.00 Ciemna Jutrznia

od godz. 9.00 co godzinę Poświęcenie Pokarmów

od godz. 10.00 w poszczególnych miejscowościach

godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego

godz. 20.00 Nabożeństwo Wigilii Paschalnej

Adoracja do godz. 6.00 01.04

01.04.2018 NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

godz. 6.00 Procesja Rezurekcyjna i Msza św.

godz. 9.00 Msza św.

godz. 11.00 Msza św.

NIE MA MSZY ŚW. O GODZ. 18.00