• Dziś:

- Gościmy przedstawiciela AWSD w Białymstoku na ręce którego przekazaliśmy ofiary na potrzeby białostockiego Seminarium i zapewnienie pamięci modlitewnej. Wszystkim życzliwym Przyjaciołom AWSD składam serdeczne podziękowania, a na ręce alumna Pawła przekazujemy serdeczne pozdrowienia dla Wspólnoty Seminaryjnej.

- Na godz. 11.00 zapraszamy młodzież klas III Gimnazjum, przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.

  • W tym tygodniu:

- Rozpoczynamy maj i Nabożeństwo Majowe, które w naszej parafii będzie odprawiane codziennie po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, w której pragniemy szczególną pamięcią ogarnąć Ojczyznę w 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Przewodnikiem w tej modlitwie będzie Sługa Boży, Prymas Tysiąclecia ks. kard. Stefan Wyszyński. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwie w kościele zachęcamy do zorganizowania się do wspólnej modlitwy w poszczególnych miejscowościach, czy też sąsiedztwie, aby prosić Maryję o opiekę nad naszą Ojczyzną. Dzieci szkolne i przedszkolne zapraszamy do systematycznego uczestnictwa w Nabożeństwie Majowym, w czym pomogą specjalne plansze, które dzieci otrzymają 1.05., a najbardziej aktywne na zakończenie nagrodzimy. Oczywiście pamiętajmy,że największą nagrodą za ufną modlitwę przez wstawiennictwo Maryi jest Jej Matczyna opieka.

- 2.05. - Środa - Wspomnienie św. Atanazego Bp, Dr Kościoła. Jest to dzień flagi Rzeczypospolitej. Zachęcamy do udekorowania domów flagą Polski. Na godzinę 12.00 władze miasta zapraszają na plac przed Kinem Sokół, aby uczcić nasz Narodowy Sztandar i wspólnie pośpiewać pieśni patriotyczne.

- 3.05. - Czwartek - Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00, która będzie odprawiona w intencji Ojczyzny. Władze miasta i regionu zapraszają na godz. 11.45 na uroczystość patriotyczną pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego w 277 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

3.05. wypada I-wszy czwartek miesiąca. Na godz. 17.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji powołań.

- 4.05. - Piątek - Wspomnienie św. Floriana M. I-wszy piątek miesiąca. Nabożeństwo ku czci NSJ po Mszy św. o godz. 7.00 i o 17.45.

- 5.05. - Sobota - I-wsza sobota maja. Nabożeństwo ku czci NSM będzie odprawione po Mszy św. o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy czcicieli Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 18.00 ks. Abp Senior Edward Ozorowski udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży klas III Gimnazjum naszej parafii. Serdecznie zapraszam w sobotę na wieczorną Mszę św. i modlitwę w intencji młodzieży. Spowiedź młodzieży i ich rodzin w piątek o godz. 17.00.

-W najbliższą sobotę z Katedry białostockiej wyrusza Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium MB w Krypnie. Pielgrzymka wyrusza o godz. 8.00. Zapisy na trasie.

- Tygodnik Katolicki 'Niedziela', Centrum Rozwoju Lokalnego oraz wydawnictwo Ewerroo zapraszają do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pt. 'Twoja ulubiona opowieść biblijna'. Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku 4-13 lat z całej Polski. Szczegóły pod nr tel. 32 494 13 19, lub na stronie www.crl.org.pl.

- Burmistrz Sokółki, Pani Ewa Kulikowska i Stowarzyszenie Historyczne im. Bohaterów Ziemi Sokólskiej w Sokółce zapraszają na Niedzielę z Sokólskim Obwodem Armii Krajowej. Początek o godz. 11.30 w kościele św. Antoniego w Sokółce.

- Kancelaria Kurii Metropolitalnej Białostockiej uprzejmie powiadamia, iż ks. Abp Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki, na podstawie kan. 87 § 1 KPK udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 4.05.2018 r. wszystkim wiernym Archidiecezji Białostockiej, oraz innym wiernym w tym dniu przebywającym na terenie Archidiecezji.

  • Za tydzień:

- Na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci klas III naszej parafii po raz pierwszy w swoim życiu przyjmą Jezusa pod postacią chleba. Zachęcamy do modlitwy w intencji dzieci i ich rodzin, aby ten dzień był wyjątkowy głębokim przeżyciem religijnym. Dołóżmy wszyscy starań, aby nic w tym dniu nie przysłoniło Boga, który z miłości do nas stał się naszym pokarmem umacniającym nas w poszukiwaniu doskonałego szczęścia. Spowiedź dzieci i ich bliskich w sobotę o godz. 9.00.

- Jest coraz więcej osób, którym zależy na naszym Kościele, aby był także na zewnątrz postrzegany jako żywy, rozwijający się organizm, który rośnie i pięknieje. Dziękujemy za wszelkie inicjatywy i pracy podjęte dla dobra wspólnego:

*Parafianom, którzy pomogli uporządkować teren cmentarza i zasiać trawę na cmentarzy i na placu przykościelnym.

*Panom Januszowi Wróblewskiemu z synem ze Starej Kamionki, Panu Andrzejowi Repucho z Nowej Kamionki za prace sprzętem rolniczym.

*Niezawodnym Panom: Franciszkowi Raube, Czesławowi Łapiczowi, Krzysztofowi Sadowskiemu, Kazimierzowi Borowikowi, oraz Paniom, które prosiły, aby ich nie wyczytywać, a którzy są na każde zawołanie, gdy tylko obowiązki im pozwalają, aby służyć pomocą

*Dzięki Pani, która wyszła z inicjatywą i uporządkowała klomby przy pomnikach św. Jana Pawła II i Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego