Dziś:

- Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczęliśmy naszą modlitwę Hymnem do Ducha Świętego. Jeżeli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej i pomodlimy się w intencjach, które poleca Bogu Papież Franciszek możemy uzyskać odpust zupełny.

- W ramach kampanii charytatywnej 'Kilometry Dobra' zbieramy przed kościołem ofiary do puszek na rzecz ośrodka Metanoia- placówki Białostockiej Caritas, w której dzieci i młodzież uzależniona od narkotyków i środków psychoaktywnych odbywa roczną terapię. Wspomóżmy to dzieło przynoszące bardzo konkretne dobro w życiu wielu młodych ludzi.

W tym tygodniu:

- 21.05. - Poniedziałek - Święto NMP Matki Kościoła. Drugi dzień Zielonych Świątek. W naszym kościele Msze św. wg. porządku niedzielnego. Na Mszy św. o godz. 9.00 będziemy modlić się za chorych naszej parafii. Pomóżmy chorym wziąć udział w tej modlitwie. Będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych.

Na Mszy św. o godz. 11.00 pragniemy polecać miłosiernemu Bogu naszych bliskich zmarłych, szczególnie zmarłych parafian.

- 24.05. - Czwartek - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Na godz. 18.00 zapraszamy do modlitwy o świętość kapłanów posługujących w naszej parafii.

- 26.05. - Sobota - Wspomnienie św. Filipa Nereusza Kpł. Międzynarodowy Dzień Matki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszych Matek na godz. 18.00. Po Mszy św. program przygotowany przez dzieci ze Świetlicy.

- Tegoroczna Pielgrzymka kobiet do Sanktuarium w  Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę, 26.05. Pielgrzymka wyruszy z Katedry białostockiej o godz. 14.00, a zakończy Mszą św. o godz. 18.00.

- 27.05.2018 r. odbędzie się w Białymstoku Marsz dla życia i rodziny. Początek marszu o godz. 13.30 z placu przed kościołem św. Rocha. Zakończenie przed Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki.

- Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza serdecznie Grono Przyjaciół Seminarium na Msze św. i nabożeństwo majowe, oraz agapę 29.05 o godz. 17.00.

- VI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się w dniach 1-2.06. Zapraszamy do wyjazdu we własnym zakresie oraz w formie zorganizowanej. W Białymstoku organizowany jest wyjazd autokarowy z nawiedzeniem groby bł. ks. Jerzego Popiełuszki, oraz nawiedzeniem Sanktuarium na Przeprośnej Górce koło Częstochowy. Bliższe informacje pod numerem tel. 664 780 079.

- Rozpoczęła się rekrutacja do Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Sokółce. Zgłoszenia dzieci można dokonać do 31.05.2018 r. w sekretariacie przy ul. Mickiewicza 2A. Naukę gry mogą rozpocząć dzieci w wieku od 6 do 16 roku życia.

- W niedzielę 3.06. o godz. 14.00 zapraszamy wszystkich parafian i gości na festyn rodzinny 'Wdzięczni Bogu za Wolność'. Pragniemy aby był to czas pouczającego wypoczynku podczas którego każde dziecko i każdy dorosły znajdzie coś atrakcyjnego dla siebie i doświadczy radosnej wspólnoty Kościoła.

Zapraszamy do współpracy:

* Prosimy gospodynie o przygotowanie cista i dostarczenie go bądź w sobotę 2.06. w godz. 17.00-19.00 lub w niedzielę 3.06. do godz. 13.00 do sali pod kościołem.

* Serdecznie prosimy też o pomoc w przygotowaniu posiłków dla uczestników festynu. Osoby, które zechciałyby przygotować jakiekolwiek danie, prosimy o zgłoszenie tej gotowości do przyszłej niedzieli do któregoś z księży pracujących w naszej parafii.

Za tydzień:

- Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zakończenie czasu Spowiedzi i Komunii Wielkanocnej.