• Dziś:

- Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kościół Białostocki trwa w radosnym dziękczynieniu za dar 7 diakonów wyświęconych przez Abp Tadeusza Wojdę w miniony piątek, oraz 6 kapłanów, którzy przyjęli Sakrament Święceń w sobotę 26.05., a dziś sprawują swoje Msze św. prymicyjne w rodzinnych parafiach. Wśród wyświęconych prezbiterów jest ks. Tomasz Mnich, który w ubiegłym roku odbył w naszej parafii praktyki wakacyjne, a 24.06. odprawi w naszej parafii Mszę św. z błogosławieństwem prymicyjnym o godz. 11.00.

  • W tym tygodniu:

- Wtorek i Środa - Nabożeństwo Adoracyjne przygotowujące naszą parafię do Odpustu Bożego Ciała. Nabożeństwu będzie przewodniczył ks. Adam Wtulich, proboszcz parafii Różanostockiej. Porządek Mszy św. w naszym kościele we wtorek i środę jak w każdą niedzielę. Pomiędzy Mszami wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji według następującego porządku:

* 8.00-9.00 Kółka Różańcowe

* 10.00-11.00 Pawełki, Bilwinki, Brzozowy Hród

* 12.00-13.00 Nowa Kamionka, Wojnachy, Kurowszczyzna, Zaścianki

* 13.00-14.00 Osiedle Zielone 3B, 4, 5, 6, 7, 8, Stara Kamionka

* 14.00-15.00 Osiedle Zielone 9, 10, 11, 12, Horczaki, Bobrowniki

* 15.00-16.00 ul. Wspólna, Stawowa, Poprzeczna, Nadrzeczna, Jana Pawła, Pawłowskiego, Lniana, Cicha, Spokojna, Drahle, Szyszki

* 16.00-17.00 ul. Nowa, Wodna, Kryńska, Majowa, Krótka, Zimowa, Matki w Modlitwie

* 17.00-18.00 ul. Hallera, Kleeberga, E. Plater, Wschodnia, Odnowa w Duchu Świętym

- 29.05. - Wtorek - Wspomnienie św. Urszuli Leduchowskiej Dz..

- 30.05. - Środa - Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej.

- 32.05. - Czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa- Boże Ciało. Msze św. w naszej parafii będą odprawiane o godz. 7, 9, i 11. Po Mszy św. o godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna tradycyjnie ulicami: Jana Pawła II, Kryńską i Osiedlem Zielonym. Prosimy serdecznie o przygotowanie 4 ołtarzy w tradycyjnych miejscach. W Boże Ciało nie ma Mszy św. wieczornej. Prosimy o zaangażowanie się w procesję Bożego Ciała i w Oktawę. Szczególna prośba do dzieci, które w tym roku przyjęły po raz pierwszy Komunię Świętą, aby w swoich pięknych strojach uświetniły Liturgię procesji Eucharystycznej. Uroczystość Bożego Ciała będziemy obchodzić w Oktawie. W dni powszednie po Mszy św. wieczornej Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i procesja wokół kościoła.

- 1.06. - Piątek - Pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo ku czci NSJ po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Jest to międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na godz. 18.00 do wspólnej modlitwy. W piątek również na godz. 7.00 zapraszamy mieszkańców Kurowszczyzny i Zaścianek na Mszę św. o urodzaje i błogosławieństwo w pracy.

- 2.06. - Sobota - Pierwsza sobota czerwca. Nabożeństwo ku czci NSM po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Nabożeństwo po Mszy św. wieczornej będzie przedłużone do godz. 21.00 w Godzinie Uwielbienia. W Sobotę zapraszamy także na godz. 7.00 mieszkańców Sokółki i Bilwinek. Będziemy wspólnie modlić się o urodzaje i błogosławieństwo w pracy.

  • Za tydzień:

- IX Niedziela Zwykła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7, 9, 11. Nie ma za tydzień Mszy św. wieczornej.

- W przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek ofiary na rzecz KUL i CPK.

- Na godz. 14.00 zapraszamy wszystkich parafian i gości na festyn rodzinny 'Wdzięczni Bogu za Wolność'. Pragniemy aby był to czas pouczającego wypoczynku podczas którego każde dziecko i każdy dorosły znajdzie coś atrakcyjnego dla siebie i doświadczy radosnej wspólnoty Kościoła.

Zapraszamy do współpracy:

* Prosimy gospodynie o przygotowanie cista i dostarczenie go bądź w sobotę 2.06. w godz. 17.00-19.00 lub w niedzielę 3.06. do godz. 13.00 do sali pod kościołem.

* Serdecznie prosimy też o pomoc w przygotowaniu posiłków dla uczestników festynu.

  • Wczoraj odszedł do wieczności:

+ o. Mieczysław Rećko, Sercanin pochodzący ze Starej Kamionki

Polećmy go Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niech mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.