Dzisiaj:

27 niedziela zwykła w ciągu roku, w naszej archidiecezji przeżywana jako Dzień Eucharystii. W Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce, o godz. 11.00 ks. abp Józef Guzdek przewodniczyć będzie uroczystej Eucharystii dziękczynnej za cudowne wydarzenie, przez które Chrystus przypomniał nam o swojej obecności w Najświętszym Sakramencie Ołtarza.

Po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy członków KŻR na wspólny różaniec z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

Na godz. 11.00 zapraszamy dziatwę szkolną. Będziemy prosić o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym, najmłodszym poświęcimy tornistry i przybory szkolne.

  • Po Mszy św. o godz. 11.00 procesja eucharystyczna.

W tym tygodniu:

W poniedziałek, 4 października – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

We wtorek, 5 października – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

We czwartek, 7 października – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Z racji pierwszego czwartku miesiąca o godz. 16.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy za powołanych i o powołania do służby Bożej.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie po Mszy św. wieczornej, która od 1 października odprawiana jest o godz. 17.00. Zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach i w sąsiedztwie. Zjednoczmy się w modlitwie różańcowej polecając Matce Chrystusa trudne sprawy naszych czasów.

W zakrystii można zaopatrzyć się w papierową „Torbę Samarytankę”, którą należy wypełnić artykułami spożywczymi o długim terminie przydatności i zwrócić do parafii do 15 października. Żywność ta zostanie za pośrednictwem Caritas przekazana potrzebującym.

Organizatorzy akcji Szlachetna Paczka poszukują wolontariuszy terenie Sokółki. Szczegóły na stronie internetowej: www.szlachetnapaczka.pl

W poniedziałek, 11 października, przyjadą przedstawiciele Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku po płody rolne na rzecz Białostockiego Seminarium. Prosimy bardzo serdecznie Sołtysów poszczególnych wsi o zorganizowanie zbiorów w poszczególnych miejscowościach. Samochód na zbiórkę zostanie podstawiony na parking przy kościele od ul. Jana Pawła II o godzinie 9.00. Prosimy o dostarczanie darów w wyznaczone miejsce. Już teraz serdecznie dziękujemy za okazaną hojność i otwarte serca.

Białostocki Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Tato – bądź, prowadź, chroń” wyruszy w niedzielę 10 października o godz. 13.30 sprzed białostockiej Archikatedry. Przed marszem zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodzin o godz. 12.30 w Archikatedrze. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym Marszu wszystkich, którym na sercu leży dobro polskich rodzin, a w sposób szczególny ojców, aby na wzór św. Józefa zawsze odpowiedzialnie i odważnie troszczyli się o powierzonych ich opiece bliskich.

Za tydzień:

Druga niedziela miesiąca. Na godz. 11.00 zapraszamy dzieci klasy trzecich naszej parafii wraz z rodzicami, w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii św., którą planujemy na 22 maja 2022 r. Spotkania będą odbywały się co miesiąc w drugą niedzielę miesiąca o godz. 11.00.

  • W naszej parafii będziemy przeżywać uroczystość poświęcenia kościoła. Ofiary złożona na tacę przeznaczone będą na fundusz remontowy. W ramach Dnia Papieskiego przed kościołem będą zbierane ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia.